Letošní ročník Czech Open byl, oproti předešlým, kterých se kralupští florbalisté zúčastnili, zvláštní. Poloprázdné haly, poloviční počet přihlášených týmů, žádní exotičtí Finové, Indové či Ukrajinci. Takové byly kulisy největšího florbalového turnaje na světě, pražského Czech Open.

Ani 120nanometrový koronavirus nezhatil souboje dvou týmů, které se v letních srpnových dnech rvaly o každý metr hřiště a každý neobsazený florbalový míček. První hrací den strávili vlci ve střešovické Stodole, ve které získali čtyři body za výhru a remízu. V některých pasážích zápasů byla vidět krátká adaptace na holi, kterou však po dlouhé letní přípravě lze pochopit.

Druhý hrací den přenesl vlčí smečku ze Střešovic do Kunratic, památné haly předloňského tažení mezi nejlepších šestnáct týmů. Poslední zápas ve skupině přinesl bohaté brankové hody a remízu 5:5 s brněnskými IBK Lightning Ball. Tento zápas jasně ukázal na nedůrazy ve vlčím obranném šiku, které je potřeba zacelit před ligovou sezonou. První kolo play-off se z jasné záležitosti stalo velkým dramatem, kdy naši florbalisté ztratili třígólové vedení a nechali soupeře z Plzně nadechnout. Rozdílový gól však určil, že se mezi 32 nejlepších dostali naši muži, nikoli západočeský soupeř.

Vlčí parta narazila až ve druhém kole play-off, kde ji vyřadily hole Pacovských Honzíků. Prohra 2:4 byla jedinou během celého turnaje, přesto fatální. Všechny zápasy odkryly rezervy, na kterých je možné do začátku ostré ligové sezony zapracovat, a to na obou stranách hřiště – jak vepředu, tak vzadu. Neskládáme zbraně a stále pracujeme na co nejlepším herním projevu.

Sečteno podtrženo, letos dvě výhry, dvě remízy a jedna porážka. Kladný poměr výher a proher nás může těšit a lze si z něj vzít jen pozitiva.

SESTAVA WOLVES: Kozel D., Bresťák - Janouch, Horský (C), Suk, Cimler - Kozel A., Malík, Carvan L., Procházka, Kocián M., Husťák, Manek

VÝSLEDKY SKUPINA M

Kralupy Wolves - Tygříci 6:1

Kralupy Wolves - SKV 1:1

Kralupy Wolves - IBK Lightning Ball 5:5

VÝSLEDKY PLAY-OFF

Kralupy Wolves - FBŠ Slavia Plzeň B 7:5

Kralupy Wolves - Pacovští Honzící 2:4