Předvalentýnský víkend přinesl předposlední kolo základní části Divize a současně také poslední domácí zápas kralupských Vlků před domácími tribunami. Na tribuny sportovní haly na Cukrovaru si však našlo cestu početné publikum, které vidělo třetí tříbodové vítězství svého týmu v řadě a také definitivní zpečetění účasti v play-up o vyšší soutěž. Velkou motivaci domácích odnesl nováček z Roudnice nad Labem, který jejich hře vzdoroval pouze dvě třetiny.


Skutečnost, že se bude jednat o gólově bohatý zápas naznačila již druhá minuta, kdy skóre otevřel domácí Malík, který skóroval ze středu hřišti po nezištné přihrávce Michálka. Hosté odpověděli vyrovnávací brankou z hole kapitána Ondřeje Cvekla. Ten však jako by vyprovokoval domácí ke zvýšené střelecké aktivitě, neboť na jeho branku o necelou minutu později odpověděl Hájek a za další dvě minuty skóroval další člen první formace domácích, Matyáš Metoděj Krahulec. Povedenou první desetiminutovku zakončil skórující Diepolt, jenž využil doslova biliárové kombinace s Řehákem. Když navíc ve 13. minutě skóroval domácí Krahulec v oslabení, zápas vypadal jako jasně daná partie. Hosté však nesložili zbraně a dva góly mezi 14. a 18. minutou je vrátili na dostřel. Definitivní podobu výsledku první třetiny přinesla Michálkova branka v poslední minutě a domácí tak vyhráli první třetinu poměrem 6:3.


Ve druhé třetině Kralupy zaznamenaly fantastickou dvouminutovou pasáže, ve které hned třikrát skórovaly! Na sklonku 8. minuty druhé třetiny vsítil branku Řehák a následně se během devíti vteřin hned dvakrát prosadil Jakub Hájek, čímž završil hattrick! Na obě branky Hájkovi nahrával parťák z útoku Marek Čejka, který potvrdil, že kromě střelby branek má také cit na krásné asistence. Ve 12. minutě druhé třetiny se navíc opět prosadil nezastavitelný Hájek, s nímž si hostující obrana nevěděla rady. Hosté však nemínili nechat svou kůži lacino a ve druhé polovině prostředního dějství přispěchali s gólovou odpovědí - nejdříve svou třetí brankou zkompletoval hattrick kapitán Cvekl, krátce po něm se prosadili Hubka a Večeř. To však byly poslední obdržené góly domácích, kteří po prostřední třetině vedli poměrem 11:6.


Ve třetí třetině domácí vyztužili obranu a skvěle chytající Adam Kocián zůstal neprůstřelný. Kde naopak padaly góly, to byl druhý konec hřiště, kde setrvale skórovali domácí hráči. V 51. minutě využil přesilovku - v tu chvíli již pětigólový Hájek - jehož “pentatrick” byl prvním v kralupském dresu. Po něm skóroval potřetí v zápase Krahulec, domácí pokladník si tedy mnul ruce, o kolik že se navýší týmový bank. Po Krahulcovi se trefil opět Hájek, jehož bodová bilance se v rámci jednoho zápasu zastavila na 6 gólech a 2 asistencích! Podruhé v zápase skórovalo ještě vytáhlé křídlo druhé formace Michálek a konečnou podobu výsledku - 16:6 - vtisknul čtvrt minuty před konec 4gólový Krahulec.


Kralupy tak uzavřely poslední domácí zýpas výhrou 16:6 a na domácí palubovce letos prohrály jen dvakrát. Tříbodové vítězství jim definitivně zajistilo účast v play-up, kde budou bojovat o vyšší soutěž. Po loňském 5. místě se tak tým výkonnostně opět posouvá a tréninková práce přináší své plody.


Základní část Wolves uzavřou tuto sobotu v Kadani proti tamějsím Katům. Oba týmy mají jistou účast v play-up, takže se bude jednat o ideální generálku!