Pohár Českého florbalu je po mnoho let druhou soutěží, které se A-tým Kralupy Wolves účastní. Mimo běžné ligové soutěže slouží jako prostor pro porovnání sil s týmy, se kterými se naši muži nesetkávají každý hrací týden. Letos se přitom jednalo a velmi povedenou pouť, která skončila mezi 16 nejlepšími týmy České republiky. Navíc nutno podotknout, že ve své části pavouka byli Kralupy Wolves jediným týmem z Divize, tedy 4. nejvyšší soutěže. Ve společnosti superligové nebo prvoligové smetánky se tak jedná o vítaný výlet do lepší společnosti!


Půjdeme-li po stopách úspěšného pohárového tažení, začneme na palubovce, která jinak hostí extraligovou házenou v podání Lovců Lovosice. Ano, právě v Lovosicích nastoupili muži k prvnímu utkání. Kralupy letos využily možnosti být nasazeny až ve 2. kole a právě toto rozhodnutí je zavedlo na půdu Lovosic. Zápas od začátku sliboval peprnou zápletku, neboť Kralupy postoupily do Divize právě na úkor domácích. Bylo jasné, že na tamější půdě nečeká náš A-tým jednoduché utkání. Hosté ze Středních Čech však naplnili papírové předpoklady, postupně si osvojovali základy nového herního systému a Lovosice porazili 12:2.


Od lovosické výhry Kralupy hrály všechna svá utkání doma. V dalších kole přišel jasný rozkaz - zastavit produktivní vozovou hradbu ze Strakonic, za jejíž výkon by se nemuseli stydět ani Žižkovy sirotci v dobách vrcholného husitství. Strakonice do té doby procházely pohárem jako nůž máslem, přičemž jejich hlavní hvězda, David Chvosta, okupoval přední příčky produktivity. Ovšem i jemu dost zvlhl střelecký prach, jelikož na domácí vlky byli strakoničtí dudáci krátcí. Jejich útočné symfonie se tříštily o domácí obranu, naopak vepředu leckdy koncertovali útočníci s vlkem na hrudi. Výhra 9:5 znamenala postup do dalšího kola.


V něm se Kralupy utkaly se známým soupeřem, Panthers Praha. Ten dokázal již dvakrát ukončit pohárovou pouť našich florbalistů, ale jak zaznělo před zápasem v kabině, v Kralupech se třikrát za sebou nevyhrává. Tento osud se naplnil. Užší hřiště od začátku přineslo zápas ve stylu NHL, ve kterém ovšem byli domácí borci lepší a vypracovali si až třígólové vedení. Soupeř však ukázal, že nehraje na špici Národní ligy, 3. nejvyšší soutěže, náhodou. Ve hře bez brankáře brankový deficit dorovnal, avšak další branku již nepřidal. Když minutu a půl před koncem rozhodl o vítězství domácích Husťák, tribuny mohly slavit. Historický postup do 5. kola Poháru ČF se stal skutečností.


5. kolo bylo již samo o sobě svátkem florbalu v Kralupech. Přesto do něj domácí nevstupovali jako outsideři a soupeř z Kobylis se musel bát. Snový nástup Kralup do zápasu, ve kterém po jedenácti minutách vedli o čtyři góly však vystřídalo šestigólové vystřízlivění z holí soupeře. Vlky však v názvu našeho oddílu nefiguruje nadarmo a Kralupy se zakously, napodobily svého soupeře a šesti góly v řadě vytvořily rozhodující náskok. Zvýšená snaha soupeře z Kobylis však vedla jen k přiblížení ve skóre a Kralupy tak po triumfu 11:9 přepsaly florbalové dějiny a postoupily do osmifinále.


Mezi 16 nejlepšími již nebylo lehkých soupeřů. Superligová Sparta přivezla do Kralup většinu svých opor a na herním projevu byl znát rozdíl třech výkonnostních soutěží. Nutno však říct, že domácí borci nevzdali boj o každý metr hřiště a od třetí třetiny hráli se soupeřem, alespoň co se herních pozic týče, vyrovnanou hru. Nebýt poslední branky hostí, dokonce by vyhráli třetí třetinu, což je velký úspěch. Výsledek 2:12 sice může být krutý, ale rozhodně se nejedná o žádnou ostudu! Domácí dokázali s dvakrát bronzovými superligisty hrát vyrovnanější partii než leckteré jiné týmy z vyšší soutěže.


Každý ze zápasů měl někoho, kdo svým výkonem vystoupil. Ať už to byl pětigólový Malík v Lovosicích, hattricky Kozla, Kociána, Řeháka, které pomohly porazit Strakonice a Panthers, šestibodový večer Štefla proti Kobylisům nebo vynikající výkon Hoffmanna proti Spartě, ovšem všechny tyto individuální výkon objala neskutečná týmová bojovnost, díky které Wolves došli tak daleko. Poděkování zaslouží také kralupští fanoušci a vyprodané tribuny, na kterých v posledním zápase fandily více než dvě stovky diváků. Toto číslo je zhruba dvakrát vyšší než průměrná návštěvnost zápasů Superligy!


V letošním ročníku Poháru ČF tak Kralupy rozhodně nezklamaly. Zopakovat tento úspěch bude těžké, ale nikdy neříkej nikdy, protože společně? Společně jsme nejsilnější. #wolvestogether