První polovina srpna se tradičně nese ve znamení největší florbalového turnaje světa, pražského Czech Open. Během čtyř dnů, kdy českou metropoli zaplaví stovky florbalistů a florbalistek z mnoha zemí světa je svátkem tohoto sportu, u kterého tradičně nemohli chybět ani kralupští florbalisté.

Letos mužské OPEN kategorie přinesl našim florbalistům čtyři různé soupeře - od rezervy superligových Black Angels, mladých nadějí Tatranu Střešovic až po neznámé Finy SBT IT či turnajový tým složený z hráčů nejvyšší soutěže, TJ Sokol Hluboké Mašůvky. Základní skupinu mužský A-tým odehrál v Kunraticích a nutno podotknout, že se prezentoval rozličnými výkony. Avšak nepředbíhejme.

Jestli některý z kralupských fanoušků zavítal na jeden ze čtyř zápasů základní skupiny, musel být překvapen, nakolik se tým trenéra Svobody proměnil a omládl. Díky čilé přestupní politice oddílu se v kralupském představily nové posily. Fanoušek vlčí smečky si tak kromě stálic, kterými jsou například Adam Kozel, Jan Suk, Jan Řehák nebo Petr Husťák bude zvykat také na nová jména, kdy od nové sezony budou na domácích zápasech vidět jména jako Čejka, Diepolt, Krahulec nebo Blaho. Nutno podotknout, že mladé posily, ročníky narození 2003, se prezentovaly sympatickými výkony na obou stranách hřiště!

První zápas svedl mužský A-tým proti týmu Black Angels, v jehož dresu se představilo i několik bývalých extraligových hráčů. V brance našeho týmu si premiéru odbyla nová akvizice, Pavel Chmel, který tak v ostrém zápase hned nastoupil “proti svým”, neboť do Kralup přišel právě z Black Angels. Urostlý brankář působil velmi jistě hned od prvních minut, kdy si připsal několik zákroků a hráči v poli tak měli za svými zády oporu, která během dvou poločasů neinkasovala! První zápas, první vychytaná výhra a navrch čisté konto, stěží si mohl Pavel představovat lepší debut. Zápisné do klubové pokladny na sebe nenechalo dlouho čekat. Na druhé straně hřiště, před bránou soupeře, úřadovala další nová posila, Marek Čejka. Neúnavný útočný buldok si vytvořil několik šancí a jednu z nich proměnil a nekompromisně zakončil do sítě svého bývalého zaměstnavatele. První gól a hned vítězný, další podařená premiéra. Druhý pojišťující gól zaznamenal povedenou střelou Řehák, který pečetil výhru Kralup. Sečteno podtrženo, 2:0 a tři body do tabulky.

Čtvrteční podvečer přinesl druhé skupinové klání, ve kterém se vlčí smečka střetla s mladými nadějemi Tatranu Střešovice. Někdy až o dekádu mladší soupeř našim florbalistům zle zatápěl a dělal problém svým pohybem a napadáním. Útočné akce soupeře se však tříštily o pevnou skálu v naší bráně, ve které si svoji premiéru odbyla další čerstvá akvizice, Jan Blaho. Vpředu opět úřadovaly posily. Matyáš Krahulec otevřel skóre, což znamenalo nejen první gól v novém působišti, ale také další příspěvek do “kasy”, o který se hned po zápase přihlásil pokladník a kapitán v jednom Adam Kozel. Krahulec však nezůstal jen u vstřelené branky, ale navrch si připsal ještě asistenci na vítězném gólu Honzy Řeháka, který si tak udržel průměr jedné vstřelené branky na zápas. Tatranští dokázali jen snížit, čímž však nijak výrazně nesnížili výkon debutujícího Blaha, který předvedl skvělé zákroky. Po prvním hracím dni tak byli Kralupy Wolves stoprocentní, se šesti získanými body.

Druhý hrací den přinesl hned zkraje dnes ostrý herní test - turnajový tým TJ Sokol Hluboké Mašůvky. Soupeř do utkání vstoupil úspěšněji, kdy využil přesilovku a následně zdvojnásobil své vedení. Trenérský stratég Svoboda stáhl hru na dvě formace, což přineslo kýžené tempo, díky kterému Kralupy nejprve srovnaly tempo hry a následně svého soupeře předčily. Kozel s Krahulcem svými góly srovnali a zápas definitivně na stranu Wolves překlopil střelec Řehák, který skóroval ve třetím zápase v řadě. Celkový počet vstřelených gólů Kralup se zastavil na čísle šest, kdy se postupně ještě trefili debutanti Kostrhún a Diepolt, načež pozadu nezůstal ani Jan Suk, který skóroval po Brožově pobídce. Suma sumarum, výhra 6:2 a třetí výhra v řadě. Díky tomu se Kralupy dostaly do čela skupiny a celou skupinu vyhrály. Ironií osudu však je, že poražený soupeř z ranního utkání došel v turnaji až do semifinále a nakonec získal bronzovou medaili. Hořkou pilulkou tak je, že naši florbalisté ve skupině porazili nakonec třetí tým celého turnaje.

Poslední zápas ve skupině se našim florbalistům nepovedl a proti finskému soupeři, SBT IV, prohrál 2:3. Pozitivem budiž dvougólový junior Berka, který svými výkony navázal na úspěšný konec loňské sezony, ve kterém se prosadil do sestavy mužského A-týmu. S tímto lehkým políčkem ve tváři se naši muži přesunuli na nepopulární “NHL hřiště”, branický Hamr, na kterém měli sehrát první kolo play-off. Těžko někdo mohl tušit, že to současně bude jejich poslední zápas v celém turnaji.

Zápasy s juniory pražských Panthers byl od úvodního hvizdu lítým bojem. Lítým bojem na malém hřišti, s mnoha souboji, ostrými střety u mantinelu a mnoha zakončeními. Pražané šli do brzkého vedení, které však branky Mazánka a Suka vygumovaly, respektive úplně negovaly. Stav zápasu srovnal domácí Linha, přičemž stejný hráč využil chybu v rozehrávce Wolves a otočil skóre na 2:3 v neprospěch našich mužů. Vlci však nezatáhli své drápy a vyrovnali; Brož propálil vše, co mu stálo v cestě. Základní hrací doba již žádné další branky nepřinesla, proto musela rozhodnout dovednostní soutěž, nájezdy. V té byl úspěšnější soupeř, našim střelcům zvlhl prach a ani jeden z nich neproměnil.

Turnaj tak pro mužský A-tým skončil v prvním kole play-off. Pět zápasů ukázalo některá pozitiva, mezi která patří obranná hra v počátečních zápasech turnaje či výkony brankářů. Do sezony je třeba seřídit střeleckou mušku, neboť na tři branky nelze vyhrát všechny zápasy. Na efektivitě před bránou soupeře musí vlci ještě zapracovat, stejně jako musí dopilovat herní systém, kterým se chtějí prezentovat. K tomu jim poslouží nejen poslední fáze letní přípravy, ale také první kolo Poháru Českého florbalu, ve kterém je prověří čtyři další soupeři, od těch regionálních až po divizní. Od pohárových utkání je jen kousek k prvnímu ligovému utkání, ve kterém muži přivítají Katy z Kadaně a to 11. září v hale na Cukrovaru. Přijďte je podpořit! #wolvestogether