Třetí srpnový víkend je předvojem blížící se florbalové sezony. Pohár Českého florbalu, do kterého se běžně hlásí skoro sto mužstev napříč celou republikou, se o pozornost přihlásil také letos. Nechyběl u toho ani kralupský florbalový A-tým, který letos nastoupil již do prvního kola. Omlazené “Áčko” strávilo předposlední prázdninový víkend ve středočeských Benátkách nad Jizerou, kam je zavál los skupiny E. Během soboty a neděle se naši florbalisté střetli s týmy z Lovosic, Hořovic, Říčan a brandýských Falconů, pořádajícího oddílu. Jak si v jednotlivých zápasech vedli?


Jako první čekal na dospělé vlky tým z Lovosic. “Chemické” derby s týmem, na jehož úkor naši florbalisté před dvěma lety losem postoupili do Divizi sliboval peprné utkání. Přestože soupeř nastoupil ve skromném počtu sedmi hráčů v poli, rozhodně nebyl na hrací ploše jen do počtu. Kralupy sice vstřelily dvě rychlé branky v rozmezí necelé minuty, když se po dobrém napadání a efektivní útočné fázi prosadili Procházka a Krahulec, avšak soupeř se do zápasu dokázal opakovaně vrátit a dotáhnout se až na rozdíl jediné branky. Rozhodující část zápasu nastala ve 3. třetiny, kdy naši muži definitivně přetlačili lovosického soupeře a vytvořili si konečný 6gólový náskok. Celkový výsledek 10:4 byl slušnou ukázkou produktivity, avšak herní projev v některých momentech drhnul, což se trenérovi Svobodovi rozhodně nemohlo líbit. Co ho naopak těší, to mohou být individuální výkony posil, které zapsaly své první góly. Fanoušci si tak nově mohou vznikat na nové střelecké jmenovky jako Urban, Hájek nebo Krahulec, kdy třetí jmenovaný dokonce zaznamenal premiérový hattrick!

Sobotní odpoledne přineslo ještě druhý skupinový zápas. Soupeřem byl celek Hořovic z regionální soutěže. Nehledě na rozdíl třech výkonnostních soutěží, zápas se odehrál ve slušném tempu, kde nechyběly tvrdé souboje a pěkné výkony brankářů. Našim florbalistům však fungovaly přesilové hry, kdy dokázali využít dvě početní příležitosti a vytvořit rozhodující náskok. Vynikající debutant Blaho dostál zvířeti ve jménu našeho oddílu, kdy předvedl několik vlčích skoků či akrobatických provazů, které byly nejen efektní, ale také efektivní. Výkon mladého brankáře dovedl vlky k dalším třem bodům a 100% bilanci po prvním hracím dni. Výhra 5:2, šest bodů z šesti a po sobotě se mohlo jet domů.

Druhý hrací den přinesl úplně jiné zápasy. První soupeř, Říčany, byl po prvním dni také stoprocentní, navíc s dvouciferným rozdílem skóre. Podobně rázně naši soupeři vstoupili do vzájemného měření sil a rychle vedli 3:0. Naši muži však nic nevzdali a začali hřmotně dotahovat! Gólové mlčení skončil rychlý brejk a z něj skórující Hájek, který “odšpuntoval” nosné útoky vlčích drápů. Čejka v přesilovce snížil, kapitán Adam Kozel vyrovnal. Nové útočné eso, plavovlasý Čejka zůstal při chuti, skóroval ještě jednou a svým gólem rozhodl celé utkání. Definitivní tři body Kralupům přiřkl svým gólem debutující Michálek, který ukázal, že předbrankový prostor bude pro letošní sezonu jeho kanceláří. Těžká psychická zkouška, avšak s úspěšným výsledkem. Sečteno podtrženo, výhra 5:3 pro naše borce a devět bodů z devíti.

Drápy naši borců se obrousily až v posledním zápase, kdy nestačili na rozmáchlá křídla domácích Falconů. Stálý divizní tým hrál od začátku nátlakový a útočný florbal, kdy se s našimi hráči přetahoval o vedení. Kralupy celkem třikrát dotahovaly, avšak konečný Řádkův gól v přesilovce nikdo z našich hráčů nedorovnal. Těsná prohra 4:5 a celkové druhé místo sice trochu kalí výsledné druhé místo z prvního kola Poháru, nicméně není třeba jakkoliv věšet hlavu. Postup je “doma” a na domácí hřiště se vrací také 2. kolo Poháru. V něm se muži střetnou s týmem TJ Turnov, toho času třetiligovým týmem. Soupeř sice hraje o ligu výš, avšak naši borci loni ukázali, že na týmy z Národní ligy umí. Povede se jim to letos? Uvidíme! Každopádně přijďte podpořit naše borce již tuto neděli, 28. srpna, do haly na Cukrovaru, budeme potřebovat všechny dlaně, protože společně jsme nejsilnější! 

#wolvestogether