Základní část Divize je minulostí. 

Poslední kolo odehrál mužský A–tým v Kadani a přestože s tamějšími Katy prohrál 7:13, jeho účast ve vyřazovacích bojích to nijak neovlivnilo. Koncepční práce trenérů Svobody a Buriána sklízí své ovoce a po loňské první zkušenosti s celostátní soutěží se podařilo dostat zase o úroveň výš, do play-up.


Do play-up muži postoupili díky administrativnímu pravidlu, jež znemožňuje postup rezervám superligových týmů. Právě z toho důvodu zůstal vítěz divizní skupiny A, rezerva Královských Vinohrad, bez dalších zápasů. Kromě Kralup si play-up zahrají ještě týmy Kobylis a právě kadaňští Kati.


V minitabulce Kralupy skončily na 3. místě, které jim přisoudilo vítěze skupiny B, FBC Došwich Milevsko. Tým se zajímavým názvem prošel základní části jako nůž máslem, kdy prohrál pouze tři z 22 zápasů. Celkových 57 bodů stačilo na první příčku a za Milevskem tak skončili další účastníci play-up, plzeňské Gorily a pražští Wizards. Právě tyto dva celky utvoří play-up dvojice s Kadaní, potažmo Kobylisy.


Měření sil s jihočeským soupeřem bude velmi zajímavé. Střetnou se dva ofenzivní týmy, jejichž střelecká forma ze základní části je v podstatě vyrovnaná - obě družstva překonala hranici 200 vstřelených gólů. Kralupští střelci nastřádali celkem 205 tref, milevští skórovali celkem dvěstědvaadvacetkrát. Defenziva si bude muset pohlídat zejména Matěje Doubka, nejproduktivnějšího hráče Došwichu a současně nejlepší střelce, jenž konto soupeřů zatížil celkem 49 góly v základní části.


Milevsko se vyjma potentního útoku prezentuje také dobrou obranou a ve své skupině inkasovalo nejméně branek (107). Tým současně má také velmi dobré oslabení, což slibuje zajímavé porovnání. Kralupští totiž v posledních zápasech výrazně zlepšili přesilové hry a opakovaně z nich skórují, proto bude atraktivní sledovat souboj “kdo s koho” - jestli středočeské přesilovky nebo jihočeské oslabení.


Série hraná na tři vítězná utkání začíná tento víkend (24. - 25.2.) dvojzápasem v Milevsku. 

Za jakého stavu se bude přesouvat do Kralup? 

Budou vůbec potřeba obě dvě utkání na kralupském hřišti, nebo snad až rozhodující 5. duel? 

Samé otázky! Jejich odpovědi odkryjeme již tento víkend, kdy začíná boj o Národní ligu. 

Držme našich Vlkům palce! #wolvestogether