WOLVES CUP

První zmíněná akce se konala necelý týden po Czech Open a nutno podotknout, že tato termínová kolize měla vliv na kádr, který se na domácí palubovce představil. Chybělo mnoho jmen, která jsou jinak stavebními kameny sestavy, proto trenér Mařík neváhal oslovit hráče širšího kádru, což mělo za výsledek představení bratří Tóthů či navrátilce Vojtěch Skřivánka. První dva jmenovaní přinesli do hry dynamiku a tah na branku a ukázali, že ostruhy získané na hokejbalových hřištích jim ve hře s plastovým míčkem velmi pomáhají. Pro mladšího Pavla se jednalo o návrat do kralupského dresu po několika letech, starší Tomáš byl ještě delším absentérem. Jejich útočné snahy nezůstaly bez bodu a oba bratři předvedli kvalitní výkony, které jistě jejich spoluhráči v B-týmu náležitě ocení. Ani jejich snaha však nestačila na divizní Rokycany, kteří širšímu kádru nastavili nemilosrdné zrcadlo a přidali lekci z produktivity. Prohra v semifinále odsoudila domácí Vlky k souboji o bronz, ten však ukořistil jiný zástupce zvířecí říše, slánské Barakudy. Ty kousaly tak intenzivně, až získaly bronzovou medaili v penaltové loterii.

Semifinále
Kralupy Wolves - FBC Rokycany 6:20

O 3. místo
Kralupy Wolves - FBC Barracudas Slaný 6:7 sn

POHÁR ČESKÉHO FLORBALU

Další předsezónní prověrkou bylo první kolo Poháru Českého florbalu, ke kterému po dvou letech muži vyrazili jinak než do kralupské haly. Cílovou destinací byl Sportovní areál Jičín, ve kterém se však v prvním zápase vlčí smečce nedařilo a vinou velmi nízké disciplinovanosti prohrála s domácí družinou 2:11. Reputace byla napravena ve večerním zápase s Horoměřicemi, které Vlci celkem dvanáctkrát úspěšně kousli a vyhráli poměrem 12:6. Plných devět bodů do statistik zapsal Kristián Malík a předvedl tak nejproduktivnější večer za poslední tři roky.

Druhý den Pohár pokračoval střetnutím s divizní Slavií, který nabídl celkem sedmnáct gólů, bohužel v neprospěch Kralupanů. Prohra 7:10 v neděli ráno jistě zamrzela, stále zde však byla šance na reparát ve velmi ožehavém derby s divizním Falcony. Zápas to byl značně vypjatý, výsledkově se přeléval ze strany na stranu, na konci zápasu se obě družstva rozešla smírně poměrem 6:6. Celkem čtyři získané body stačily na celkové čtvrté, a tedy poslední postupové místo.

Předsezónní příprava odkryla stránky, na kterých je stále třeba pracovat, aby byly výkony ještě kvalitnější. Do začátku sezony zbývají necelé tři týdny a minimálně jeden přípravný zápasy – druhé kolo Poháru, které se odehraje proti FBC Panthers ve čtvrtek 27.8. od 20:00 v Kralupech – je před námi, proto neztrácíme chuť do práce a plánujeme na trénincích pořádně máknout! #wolvestogether

FBK Jičín - Kralupy Wolves 11:2 (online)
Kralupy Wolves - TBC Horoměřice 12:6 (online)
FBC Slavia Praha - Kralupy Wolves 10:7 (online)
Kralupy Wolves  - Floorball Club Falcon 6:6 (online)

Tabulku a další výsledky naleznete zde.