Krátce po oslavách Nového roku se sešikovala bohatá kralupská výprava hráčů a trenérů, kterou čekala několikahodinová cesta na sever Evropy, do Švédska.


Cesta byla docela náročná, jenom do Švédska jsme cestovali 18 hodin. Největší starost jsme měli o spánek kluků, aby nebyli unavení z cesty”, vysvětluje největší předzápasovou obavu o kondici svých svěřenců jeden z trenérů vlčí výpravy, Jan Jelínek. Cesta chvílemi připomínala známou scénu z filmu Shrek 2, ve které se Oslík s hlasem Eddieho Murphyo opakovaně ptá, kdy dorazí do království. Počáteční nadšení z cesty u některých vystřídala nuda, což dokládá také kapitán výběru, Max Amazouz. “Ze začátku to byla zábava, ale ke konci už to byla vážně nuda”, nebojí se zhodnotit dlouhou odyseu autobusem, trajektem a opět autobusem.


Po aklimatizaci v místě ubytování náš mládežnický výběr sehrál přípravné utkání s týmem Hradce Králové, který porazil 6:4. Díky zápasové přípravě se tým zvykl na zápasové tempo, ale hlavně na povrch, na kterém měl odehrát co největší množství zápasů.


První hrací den starší žáci změřili síly se dvěma švédskými týmy a hned proti Bankeryd SMK brali bod za remízu 3:3! Od trenérského štábu putovala na adresu týmu samá chvála. “Kluci při své mezinárodní premiéře odvedli mimořádnou práci a byl to jeden z jejich nejlepších zápasů”, chválil své svěřence druhý z trenérů, Kristián Malík. V dalším zápase Wolves poprvé prohráli, když jejich švédský soupeř po vyrovnané první polovině utekl do 3gólového vedení a zvítězil 6:2.


Skutečnost, že i na těchto turnajích se musí makat na 100 % celou dobu zápasu ukázalo třetí měření sil ve skupině, kdy žáci vedli 4:2, avšak soupeř z Malmö nesložil zbraně a dvěma góly reagoval na uvolněné zápasové otěže. Výsledná remíza 4:4 tak nakonec dost možná stála náš tým konečné druhé místo ve skupině, ovšem nelze se na uplynulý turnaj dívat optikou “co by, kdyby”.


V základní skupině tak Kralupy skončily na 4. místě, což znamenalo start již v předkole play-off, ve kterém se utkaly s týmem z Tachova. Na play-off se kralupská výprava přesunula do Partille areny, která zřejmě zůstane největším zážitkem všech zúčastněných. Hala pro více než pět tisíc diváků všem vyrazila dech! “Velká tabule, světla, hlasatel. Jediné, co chybělo, byl replay na tabuli”, popisuje úvodní moment úžasu Honza Jelínek. “Kdo to zažije, nechce hrát už nikde jinde”, potvrzuje jeho slova Kristián Malík. Stejně jako trenéři, tak i hráči si pobyt v této hale nadmíru užili. “Švédské haly jsou úplně jiné než v Česku. Všude je perfektní povrch, všechno je mnohem lepší. Partille arena byla špičková”, nešetří chválou na nadstandardní švédské podmínky nejlepší střelec týmu, Pepa Brtník. “Partille arena byla vážně obrovská a nikdy předtím jsem si neuměl představit, že bych v podobné hale hrál”, uzavírá vodopád nadšení kapitán týmu Max.


Partille arena byla svědkem perfektního výkonu našich borců, kteří v ní porazili Tachov poměrem 5:3. “Chlapci dali do zápasu všechno”, glosoval postup v rámci play-off pavouka Honza Jelínek.


Výhra tak znamenala prodloužení švédské mise minimálně o jeden zápas. V něm na náš tým čekal švédský celek FBC Lomma, kterému týmová nedisciplinovanost nabídla opakované přesilové hry, leckdy i ve dvojnásobné přesile. Celý tým však ukázal pravé florbalové srdce a potřebnou houževnatost, díky které zápas skončil remízou 4:4 a postupujícího tak musela určit až dovednostní soutěž, nájezdy. V té si lépe vedlo naše mužstvo a svého švédského soka přetlačilo 5:4. Bravurní výkon!


Ve čtvrtfinále play-off pavouka však cesta kralupských žáků skončila, konkrétně na holích slovenských žákovských vicemistrů z Trenčína, kteří udolali odhodlané Vlky poměrem 7:3. Nad konečným výsledkem ovšem nelze zoufat, ba naopak!


Turnaj pro nás byl výzvou. Chtěli jsme, aby kluci nabrali zkušenosti a něco se naučili od zahraničních týmů. Nehledě na výsledky jsme předvedli špičkový výkon, rozhodně nad naše očekávání. Příští rok budeme ještě mnohem lepší”, shodují se jednohlasně oba trenéři, Jelínek a Malík. “Výsledek je určitě velký úspěch”, souhlasí Max Amazouz a stejně tak odpovídá i Pepa Brtník. “Byla to dobrá zkušenost, týmově jsme hráli strašně dobře a je to skvělá zkušenost”, chválí si týmový šutér.

V jakých oblastech se mohou kralupské naděje pro příští rok zlepšit? “Máme dobře vytrénovanou obranu, které nenechala švédské soupeře hrát jejich hru. V ostatních ohledech ještě máme co dohánět”, odkrývá předměty budoucí práce trenérské duo. “Zahraniční brankáři jsou lepší než ti v Čechách, takže na to si musíme dát příští rok pozor”, komentuje kvalitu mužů v masce Max. “Švédští brankáři jsou o něco lepší, chytají opravdu dobře. Je to zkušenost, příští rok budeme lepší”, přikyvuje také Pepa Brtník.

Sečteno podtrženo, byla to jízda! Kluci zanechali na severu Evropu dobrou vzpomínku na kralupské florbalové jméno, ke které se budou chtít příští rok zcela jistě vrátit. My jim budeme držet palce, protože společně jsme nejsilnější! #wolvestogether