Prvním soupeřem, proti kterému vlci nastoupili krátce po absolvování společného týmového focení po nedělním poledni, byl C-tým jinak superligových sokolů z Vinohrady. Sokol Královské Vinohrady C se ve svých prvních utkáních rovněž prezentoval sympatickými výkony a vzhledem k tomu, že jej mohli posílit až dva hráči z A- či B-týmu přinášel tento soupeř částečnou nejistotu, s jakým kádrem se na kralupské palubovce objeví. Přestože měl ve svém středu borce ostřílené celostátními zápasy na vysoké mužské či juniorské úrovni, nebyla tato zkušenostní převaha nijak znát, ba naopak. Našim mužům skvěle vyšel vstup do utkání, neboť soupeřovu síť po necelé minutě rozvlnilo nebezpečné ofenzivní tykadlo, Milan Kocián. Tento povel ke gólové produktivitě v podstatě okamžitě vyslyšeli ještě Řehák a Procházka, jejichž branky způsobily, že domácí vedli po třech odehraných minutách již 3:0. Hosté sice snížili díky využitému volnému úderu, to však bylo z jejich představení na dlouhou dobu všechno. Druhá třetina byla zcela v režii domácího mužstva, kdy se postupně trefili dvakrát Suk, kapitán Adam Kozel a uzdravivší se navrátilec Husťák. Po dvou třetinách sympatické skóre 7:1 drželo rovněž díky skvělému výkonu brankáře Davida Kozla, jehož výkon si nijak nezadal s útočnou parádou, kterou na druhé straně hřiště předváděl jeho mladší bratr. Nestává se sice často, aby Kozel tak dobře vycházel s vlky, v tomto případě však byla spolupráce bezproblémová. Skvělou brankářskou práci nenarušily ani dvě inkasované branky, které přišly po využitých soupeřových přesilovkách. 6gólové vedení domácím postupně vrátily ještě góly Štefla a Procházky, které uzavřely skóre zápasu, jež nakonec skončil 9:3. Domácí předvedli skvělý zápas na obou stranách hřiště, šlapali, jak dopředu, tak dozadu a zasloužile vyhráli. Oslavné chorály kralupského publika, kterému patří velký dík, tak přehlušily nepříjemnou podzimní plískanici, která byla k vidění mimo sportovní halu.

Druhým soupeřem na domácí palubovce byla opět rezerva, tentokrát B-tým Králova Dvora, celku, jež se jinak prezentuje velmi slušnými výkony ve třetí nejvyšší celostátní soutěži. Mix tamních legend veden bratry Pokornými a několika šikovnými juniory byl minimálně v první třetině nad síly domácích florbalistů, neboť jejich nedůslednost byla v úvodní hrací části dvakrát potrestána. O mnoho veseleji navíc nebylo ani na začátku druhé části, kdy hostující Eliáš zvýšil již na 0:3 z pohledu domácích, kteří navíc byli uvrženi do oslabení. V něm však přišel obrat. Domácí Malík brankou v oslabení zavelel k obratu. Příliš agresivní hru před hostující brankou, která vedla k faulu na Kociána, potrestal proměněným trestným střílením Janouch, který dostal domácí na dvougólový dostřel. Štefl přinesl třetí branku hostí, aby vzápětí vyrovnal Milan Kocián. Domácí tak dohnali místy až třígólové manko a vrátili se do zápasu. Vedení na domácí stranu strhl svou brankou Manek, jež svůj úspěch vřele slavil s domácími fanoušky. Zápas však nepřestal být produktivní, neboť teď byli na tahu hosté. Jejich tři branky opět otočily ráz utkání. Domácí museli opět dotahovat a povedlo se! Husťák snížil, Manek vyrovnal, kapitán Adam Kozel dokonce přinesl domácím vedení! To se psala poslední minuta utkání a do konce chybělo 47 vteřin. Hosté však stále neřekli poslední slovo, sáhli ke hře bez brankáře a dvacet vteřin před koncem vyrovnali. Jejich poslední zteč zneškodnil David Kozel v bráně a zápasové rozřešení tak měla přinést dovednostní disciplína v podobě nájezdů. Soupeř v nich osvědčil větší šikovnost, vyhrál 3:1 a obral domácí o dva body. Těm tak doma zůstaly „pouze“ čtyři ze šesti možných bodů.

Ovšem i takový „sběr“ stačí na průběžné druhé místo v tabulce regionální soutěže. Zejména druhý zápas odhalil, že jakékoli, byť ty nejmenší nepřesnosti, budou nemilosrdně potrestány. Je proto třeba se jich vyvarovat a dále je neopakovat. Jemné klepnutí přes tlapky tak může fungovat k ještě většímu vybuzení týmu, který teď čeká třítýdenní pauza, než se opět vrhne do boje. #wolvestogether

Kralupy Wolves - TJ Sokol Královské Vinohrady C  9:3 ONLINE

Kralupy Wolves - T.B.C.LUCERN Králův Dvůr B  8:9  ONLINE