Domácí tvrz padla. Barakudy vyhrály v prodloužení a vezou z Kralup dva body

Desáté kolo Divize nabídlo ostrý a vyrovnaný souboj, který v 60 minutách nepoznal vítěze. Rozhodující branku zápasu tak vstřelil v prodloužení slánský Prokop

Zápas začal ve slušném tempu, které jasně ukázalo, že oba týmy to s tříbodovým vítězstvím myslí vážně. Domácí Kralupy si vytvořily několik náznaků šancí, ovšem jako první se ze vstřelené branky radovali hostující florbalisté. Nolč svojí přihrávkou zpoza branky našel Prokopa, který posunul balonek za Hammamiho záda. Přestože domácí byli nadále aktivnější a zasypali brankáře Barakud Hlavu mnoha střelami, žádná se gólově neujala. Hostující brankář buďto dobře zasáhl, nebo mu pomohl obranný val, jenž dobře blokoval.

Ve stejném duchu probíhala také druhá hrací část; domácí dobývali hostující branku, ovšem ne a ne se prosadit. Ani zvýšený tlak, ani nabídnuté přesilové hry nepomohly ke srovnání skóre a naopak se podruhé v zápase radovali hosté, když se jejich kapitán Richter bleskově zorientoval a uklidil odražený míček do horního rohu kralupské brány. O několik minut později byli diváci svědkem delšího přerušení hry poté, co zraněný Řehák zůstal ležet na hrací ploše. Ztráta spoluhráče jako by přitopila pod domácím kotlem. Během posledních minut druhé třetiny Vlci doslova zamkli soupeře na jeho polovině a od vstřeleného gólu je v jednu chvíli dělily centimetry, když Mankova teč proskákala brankovištěm Slaného.

Co nepřišlo v uplynulých dvou třetinách zápasu, dostavilo se v té třetí. Góly! Hostujícího brankáře Hlavu jako první překonal domácí Jakub Manek, jenž se rychle zorientoval u odraženého míčku a zametl ho do brány. O šest minut později tribuny propukly v jásot, když povedenou střelou nad nohu srovnal Petr Husťák. Ještě veseleji bylo v 50. minutě, kdy Tomáš Veselý, nová posila týmu, využil Malíkova sklepnutí a střelou na bližší tyč poslal domácí do vedení. To ovšem trvalo pouhé tři minuty, než z předbrankového prostoru prostřelil jinak skvěle chytajícího Hammamiho Rafaj. Hammami vůbec držel akcie kralupského týmu stále ve hře, když ve třetí třetině zneškodnil hostující trestné střílení a navrch přidal několik důležitých zákroků.

Tři hrací části tak vítěze neurčily, následovalo prodloužení. V něm jsme byli svědky opatrné hry, ze které bylo jasně vidět, že ani jedna strana nechce udělat chybu. Prodloužení tentokrát netrvalo 13 vteřin jako při zápase s Teplicemi, ale necelé dvě minuty. Extra čas ukončil v čase 61:43 druhou brankou v zápase hostující Prokop, když vystřelil přes blok a jeho střela skončila nad ramenem kralupského brankáře.

Vůbec poprvé v sezoně tak Kralupy doma prohrály a soupeř z jeho hřiště veze víc než jeden bod. Šanci na reparát tak budou mít Vlci již tento pátek, kdy odjíždí na zápas do Chebu. Sezona se blíží do své poloviny a kralupští florbalisté se stále nacházejí na postupovém místě, v tuto chvíli jsou třetí. Není tedy na místě jakkoliv skládat zbraně a naopak se zdravě vyhecovat k dalšímu utkání s nováčkem Divize, které nebude lehké, ovšem o to cennější z něj případná výhra může být! #wolvestogether