O klubu

Klub oficiálně vznikl 1. června 2007 pod názvem FBC Kralupy n/V.

HISTORIE KLUBU

Klub oficiálně vznikl 1. června 2007 pod názvem FBC Kralupy n/V. K mužstvu mužů, které bylo tehdy složeno z hokejistů a hokejbalistů, se v následujících sezonách začaly tvořit i mládežnické týmy. Od sezony 2013/2014 se povedlo našemu klubu zavést kompletní týmovou mužskou strukturu (od přípravky po muže), kterou držíme a rozšiřujeme dodnes.

Aktuálně naše struktura čítá 10 týmů včetně ženské složky. S více jak 250 aktivními hráči, od nejmladších po nejstarší, jsme největší florbalový oddíl Mělnicka a patříme mezi 10 největších oddílů Středočeského kraje. Působíme i na školní úrovni, kde již 13. rokem pořádáme RŠFL - Regionální školní florbalovou ligu pro 16 škol z Kralup, Mělníka a okolí.

Každý rok také pořádáme KRALUPY OPEN, největší florbalový turnaj pro všechny věkové kategorie ve Středních Čechách. V roce 2023 proběhl již 12. ročník.

V roce 2019 úspěšně proběhl rebranding klubu, kdy jsme představili nové logo i název KRALUPY WOLVES. Vlk je s naším městem úzce spojen, jelikož jedna z teorií vzniku názvu města pochází z galské složeniny slov cracos (řev) a lupus (vlk), teda cra-lupoi – obec, kde řvali vlci.