16_20230829_120637.jpg
15_20230829_134111.jpg
123_20240604_111803.jpg

Druhá "staronová" posila, s Wolves podepsal i brankář Marek Hammami

Vlci hlásí druhou letní posilu, tentokrát do brankoviště

Příchod Jakuba Kocourka, jehož hostování Vlci proměnili v trvalý přestup nyní následuje i brankář Marek Hammami. Ten se v nedávné době stal také zaměstnancem klubu a bude v něm pokračovat i jako aktivní hráč. Pro klubový web popsal jak viděl uplynulou sezonu a nastínil plány do budoucna. Kvůli tomuto rozhovoru se ze svojí verandy a zaslouženého redakčního důchodu zvedl bývalý redaktor Filip Janouch, v jiném případě by naše nová posila musela zpovídat sebe sama. 

Hami, jak se cítíš po podpisu nové smlouvy v Kralupech? 
"Jsem moc rád, že se povedlo domluvit jak s vedením tady v Kralupech, tak se zástupci mého bývalého klubu Prague Tigers. Těm bych chtěl poděkovat za dobu kterou jsem tam strávil a také za to, že jsem díky nim dostal možnost nakouknout na trochu vyšší level florbalu. Zároveň jim děkuji za vstřícnost během vyjednávání. Jelikož máme tady v Kralupech rozdělanou práci, jsem rád, že od ní neodcházím a i v další sezoně budu chtít pomoci ke splnění našich cílů."

Jaké jsou cíle do dalšího ročníku?
"Cíl se nemění. Všichni chceme do Kralup přinést Národní ligu. Kvůli tomu jsem v létě 2023 přišel a chci to dotáhnout. Zároveň je důležité hrát kvalitně každý týden i v Základní části, jelikož letos jsme viděli jak nám pozice po ZČ ve vyřazovacích bojích přinesla dost složitý los. Z osobního pohledu bych rád stabilizoval svoje výkony a byl více konzistentní."

Váhal jsi zda podepsat nebo to pro tebe byla jasná záležitost? 
"V období po sezoně jsem spíš pro sebe přemýšlel jaké budou další kroky. Vedení i trenér však projevili zájem o moje setrvání a já nebyl proti, jelikož tu pořád máme rozdělanou práci. Takže i do další sezony vstoupím v dresu Wolves a budu dělat maximum pro to, abychom florbalem bavili všechny naše věrné fanoušky."

Jak bys zhodnotil uplynulou sezonu, tvou první v dresu Wolves? 
"Z týmového hlediska spokojeni být nemůžeme. Cíl zůstal nesplněn, došli jsme vlastně stejně daleko jako v sezoně 22/23, akorát se rozšířil počet týmu v Play off, tak jsme přešli přes Kutnou Horu... V sérii s Plzní jsme měli soupeře na lopatě a kdybychom dotáhli 4. zápas možná by se to celé hodnotilo jinak. Z osobního hlediska jsem si hlavně ze začátku prožíval těžší období, jelikož jsem se nedokázal dostat na level, který jsem měl když jsem do Kralup přicházel, ve druhé polovině sezony jsem pak začal chytat více stabilně a cítil větší důvěru i od spoluhráčů. Zároveň jsem si potvrdil, že umím důležité zápasy a v Play off jsem se až do zranění cítil ve velké formě. Ale celkově musím říct, že jsem zklamání z uplynulé sezony vstřebával dlouho."

Ve svojí úvodní sezoně ve městě nad Vltavou zaznamenal brzy jednadvacetiletý brankář 15 startů v brance v rámci divizní soutěže. Třikrát se také představit v Poháru Českého Florbalu. Během uplynulé sezony zapsal deset výher, asistenci na gól nebo sérii deseti chycených nájezdů v řadě a mužskému týmu pomohl k první výhře na domácím turnaji Kralupy Open. I na jeho výkony se tak kralupští fanoušci mohou těšit v další sezoně.

Hami, ať se ti daří i v dalších letech a přejeme spoustu vychytaných výher!

#WOLVESTOGETHER