Související zápas

Kralupy Wolves
GorilyKralupy Wolves
5:9(3:3,0:2,2:4)
so 9. 3. 2024 19:00 @ SH města Plzně Krašovská, Divize, 1. kolo
16_20230829_120637.jpg
110_20240309_131659.jpg

Gorily nebo Vlci? Kralupy vyráží ve druhém kole play-up do Plzně

První březnový víkend přináší druhé kole play-up o Národní ligu. Vlci míří na západ Čech, kde odstartují sérii s Gorilami Plzeň. Souboj dvou zvířecích týmů slibuje zajímavou podívanou

Oba týmy prošly úvodní sérií ve třech, respektive čtyřech zápasech. Domácí Gorily, výše umístěný tým po základní části, začnou sérii na domácím hřišti, povzbuzeni jasnou výhrou nad Dvorem Králové. Proti nim stanou ve výjezdním dvojutkání kralupští Vlci, kteří přešli přes Kutnou Horu ve čtyřzápasové sérii.

Souboj týmů, kteří ve svém názvu mají příslušný zvířecí říše, slibuje zajímavou a tvrdou podívanou. Plzeňští florbalisté jednak sázejí na své odchovance, mezi kterými vyčnívá gólová mašina, útočník Ondřej Budek, jenž zakončil letošní základní část s působivou bilancí 63 gólů a 17 asistencí. Jakmile bude tento útočník s držím hole doprava na hřišti, kralupští obránci potřebují vyhlásit stav nebezpečí a pohlídat si ho. Stejně tak bude třeba hlídat Ondřeje Hlinovského, jehož bilance v základní části je rovněž nadprůměrná, 37 gólů a 26 asistencí. Vyjma svých odchovanců tým sází na hráče se zkušeností z nejvyšších pater mužské a juniorské ligy, kteří prošli pražskými oddíly a nyní hrají v západočeské metropoli velmi důležitou roli.

Kralupští florbalisté do série vstoupí obohaceni o pozitivní pocity z první vítězné série play-up ve své historii a zlepšování historicky nejlepšího výsledku mužského oddílu ve své historii. Skvěle si vedou příslušníci druhé formace vedené kapitánem Kozlem, který zatížil konto Kutné Hory celkem jedenácti body, z toho osmi góly. Dobře seřízeno mají také jeho kolegové Malík a Manek, kteří pomohli porazit Kutnou Horu. V ostatních formacích se rovněž ukrývá potenciál produktivity, která může být v zápasech s Plzní rozhodující.

Obě utkání začínají v Plzni v 19 hodin, sobotní a nedělní časy jsou neměnné. Fandit našim florbalistům můžete jednak u online přenosu, jednak v hale, kde jistě bude přítomen sektor hostujících fanoušků! #wolvestogether