Kati našli katy!

Wolves doma setnuli lídra tabulky

Třetí lednový víkend se v kralupské sportovní hale na Cukrovaru odehrál divizní florbalový šlágr. Domácí Wolves přivítali lídra z Kadaně, tamní Katy. A měli jim co vracet! Severočeský sok vlky v prvním utkání porazili 5:4, čili o motivace měl kralupský elitní tým postaráno.

Utkání začalo ve velkém tempu, přičemž důrazněji do něj vstoupili hosté z Kadaně. Domácí brankář Hoffmann se nenudil a několika jistými zákroky nabyl patřičné sebevědomí, které během zbytku utkání opakovaně zužitkoval. Domácí postupně zpřesnili střeleckou mušku, jejich střely víc zasahovaly “zařízení” hostujícího brankáře Stránského a hra se opticky vyrovnala.

Tlak hostů neutralizoval první brankou zápasu Kristian Malík, který si na cestě od vlastní branky k té hostující udělal z hostů tréninkové kužely a nekompromisně zakončil. O necelých dvacet vteřin později druhá útočná formace skóroval podruhé. Husťák směle kombinoval s Kociánem, jehož střelu hostující Stránský vyrazil, ale jen před Malíka, který bekhendovým zasunutím k bližší tyči zvýšil na 2:0. Skóre první třetině korigoval hostující Kopp, který dvě vteřiny před koncem hrací části zužitkoval přesilovou hru.

Druhá třetiny opět přinesla vyrovnané klání plné osobních soubojů, přičemž kralupští dominovali ve fyzické hře. Vyhrávali souboje na mantinelech, vytvořili si několik vyložených šancí, žel bez úspěchu. Dvougólové vedení přinesl až bekhend kapitána Adama Kozla, který zvýšil na 3:1. Kati však nesložili zbraně. Zvýšili svou aktivitu, brankáře Hoffmanna vystavili několika kvalitním střelám a domácí několikrát zamkli na vlastní polovině. Kadaňský tlak přinesl snížení z hole Pokorného, nicméně o necelé tři minuty později Manek vrátil dvougólové vedení domácím. Jako Všudybyl si počkal na vzdálenější tyči, kde měl jednoduchou roli - překonat ležícího Stránského. Svůj úkol splnil a mohl se radovat ze vstřelené branky. Do konce druhé periody ještě snížil Michálek. Sečteno podtrženo, 4:3 před poslední třetinou, Wolves ve vedení.

Třetí třetina průběh celé hry ještě eskalovala. Umné zákroky na obou stranách, neproměněné šance, ostré souboje a také jeden vyvedený fanoušek, toho všeho byli diváci svědky. Kadaňský kat Pokorný svou druhou brankou v zápase vyrovnal, avšak Kralupy opět rychle odpověděli, kdy Malík třetí brankou v zápase dokonal svůj hattrick. Soupeř už nedokázal odpovědět, domácí několik posledních minut doslova odjezdili po pozadí a několika úspěšnými bloky ulehčili Hoffmannovi práci. Po závěrečné siréně mohli slavit vítězství 5:4.

Před závěrem základní části se Wolves stále drží ve hře o play-up, které by bylo v jejich premiérové celostátní sezoně obrovským úspěchem. Držme jim palce, aby si sezónu ještě prodloužili několika duely, ve kterých se mohou poprat o postup do Národní ligy! #wolvestogether