Osmifinále Czech Open bylo pro vlky letos maximum

Minulý týden odstartovala letní příprava na nadcházející sezónu v rámci tradičního prázdninového turnaje Czech Open. Mužský A-tým se přes všechny nelehké soupeře probojoval až do osmifinále.

Více nám o turnaji sdělil kapitán týmu Adam Kozel...

"Losem jsme letos narazili ve skupině na týmy 1. SC TEMPISH Vítkovice Mustang, SKV a Tatran Střešovice Red. První dva zápasy byly hrané na hale Hamr, kde se nachází zmenšené hřiště, tudíž se v těchto zápasech mohlo stát cokoliv.

Zápas s rezervou elitního týmu Vítkovic začal již po vyhrané buly a vstřeleném gólu skvěle pro náš prospěch. Jak už bývá u nás zvykem, že po vstřeleném gólu občas polevíme, stalo se tak i nyní a skóre bylo 1:2 pro soupeře. Následně jsme vzali zápas do našich rukou a soupeře do ničeho dalšího nepustili a „urvali“ jsme první výhru 7:3.

V druhém klání na nás čekal juniorský tým SKV. Zápas byl po celou dobu stylem „nahoru a dolu“ a velmi vyrovnaný. Brankářské výkony obou družstev podržely po celou dobu oba týmy. Po třech vyloučeních a pouze jedné vstřelené brance to vypadalo na plichtu, ale bohužel po nesmyslně odpískaném faulu, tým SKV vstřelil dvě vteřiny před koncem gól a slavili výhru 2:1. Po velkém zklamání to byl i tak kvalitní florbal z obou stran.

Další den jsme se stěhovali do další haly-tentokrát na Vinohrady. Zde je naopak tzv. „letiště“, což bylo pro krásu florbalu jedině dobře. Zde jsme se utkali s mládeží Tatranu Střešovic, který ukázali hned v úvodu zápasu svoji sílu a začali vést 2:0. Do šaten jsme stihli zkorigovat skóre pouze na 1:2, ale v druhé půli jsme začali hrát svoji hru a byli jsme větší čas na míčku. To vedlo ke vstřelení dalších čtyř gólů a na závěr na světelné tabuli svítilo skóre 5:2 v náš prospěch.

A teď šlo do tuhého, začátek play-off. Po dlouhém čekání na soupeře jsme nakonec sehráli dvaatřiceti finále s týmem FBC Orca Krnov. Po zjištěné informaci o jejich infarktových prvních třech minutách jsme se připravili hned v úvodu na pořádnou jízdu. Tři minuty ubráněny a další tři góly z naší strany navrch k tomu. Po našich chybách jsme byli dvakrát potrestáni a zápas se zdramatizoval. Po přestávce jsme po šťastné trefě zvýšili náskok na dva góly, který jsme udrželi až do konce zápasu-stav zápasu tedy 4:2.

V sobotu přišly na řadu boje o postup do finálové neděle. Hned z rána nás čekal v hale na Tatranu zápas s týmem FBC Draci Říčany. Zároveň se objevili po pátku dvě zranění a byli jsme nuceni odehrát zbytek turnaje v devíti lidech v poli. Zápas byl z obou stran velmi tvrdý a vyrovnaný. Ujali jsme se vedení 2:0 a vypadalo to na snadnou výhru pro náš tým. Soupeř nepolevil a snížil na rozdíl jedné branky. Po vyhroceném souboji a výhře 4:1 jsme nakonec postoupili do dalšího kola play-off.

V osmifinále na nás opět čekal soupeř ze skupiny, a to Tatran Střešovice Red, který měl výhodu domácího prostředí a snažil se pomstít po úvodním duelu. V tomto zápase se začala projevovat fyzická kondice a nedostatek hráčů v našem kádru. Dlouho se čekalo na chybu v zápase. Bohužel jsme začali prohrávat a museli jsme zvýšit větší tlak na soupeře, což vedlo k vyrovnávací brance. Soupeř ve třech lajnách začal nepříjemně napadat, což vedlo k dalším chybám v rozehrávce. Po jejich útoku se štěstím dopravili míček do prázdné branky a čtyři minuty před koncem utkání se ujali vedení 2:1. Po neproměnném nájezdu a zbytečném vyloučení jsme obdrželi další gól a vypadalo to, že je po konci zápasu. V posledních dvou minutách jsme našli ještě pár sil, abychom snížili na konečný stav 2:3 pro soupeře z Tatranu.

Tento turnaj hodnotím jako kvalitní začátek naší letní přípravy do vysněné divize, která nás čeká už za měsíc. V šesti utkání jsme prohráli pouze ve dvou, a to jednou dvě vteřiny před koncem a podruhé s týmem, který musel odvrátit naši výhru ve skupině. Velké plus je i naše gólová bilance 23:13, což v našem týmu nebývalo úplně zvykem. Takže snad i větší produktivita vydrží i nadále a v divizi ukážeme naši sílu na nedobytném kluzkém povrchu na domácí hale v Kralupech nad Vltavou."