Patnáct! Kralupy deklasovaly Sokolov a stále jsou ve hře o play-off

Florbalisté Kralup si doma otevřeli střelnici, hostům ze Sokolova nastříleli patnáct branek a vrátili mu loňskou porážku

Zápas 19. kola Divize mezi domácími Kralupy a hostujícím Sokolovem sliboval zajímavou podívanou. Ambicí domácích bylo tříbodové vítězství, které by je udrželo ve hře o play-up, zatímco hosté tajně pomýšleli na jakýkoliv bodový zisk, jenž by jim pomohl ze sestupového pásma, ve kterém jsou jednou nohou namočeni. Přestože souboje papírového favorita a outsidera bývají ošemetné, smečka domácích vlků nepřipustila drama.

Úvodní pětiminutovka vzájemného poznávání a nesmělých útočných pokusů z obou stran vzala rychlé za své. Bezgólový stav utnul v 7. minutě domácí Řehák, jehož dalekonosný projektil nemilosrdně vymetl horní roh hostující branky. Tam uklízečka po zápase nemusela - bylo vymeteno a domácí útočník prokázal, že na krásné góly má v tento sezoně až nebezpečný patent. Druhou branku přidal nejproduktivnější hráč mužstva Hájek, který zakončil efektivní souhru s Krahulcem. Třetí gól, který stvrdil herní převahu domácích, zaznamenal v oslabení zaskakující kapitán Jan Suk. Publikum v hledišti odměnilo ne tak častý kousek mohutným potleskem. O čisté konto brankáře Blaha připravila střela hostujícího Moslera. Bývalý prvoligový střelec si zřejmě uvědomil hodnotu rady “když nevíš, tak vystřel” a díky dobré cloně svého spoluhráče propálil domácí obranný blok.

Od druhé hrací části bylo takřka přehlédnout nešvar, který oba týmy doprovázel po zbytek zápasu - častá vyloučení. To však předbíháme. Čtvrtou branku domácích přidal Řehák, jenž využil přihrávku Suka. O necelou minutu později přidal pátý gól Hájek a domácí tak měli hned dva dvougólové střelce. Vhozenou rukavici svých střeleckých kolegů chrabře zvedl Suk, který rovněž skóroval podruhé v zápase. Za hosty korigovali Tesař a Mosler, kteří využili nabídnuté přesilové hry, včetně situace 5 na 3. Právě dvojnásobné oslabení domácích bylo výsledkem několika přestupků, které rozhodčí nemilostivě trestali. Nedisciplinovanost domácích byla jediným minusem, který srážel jejich hru. Co je naopak zdobilo, to byla produktivita střelby - sedmý gól domácích přidal Petr Husťák a skóre druhé třetiny uzavřel proměněným trestným střílením Matyáš Metoděj Krahulec. Sečteno podtrženo, po čtyřiceti minutách domácí vedli 8:3.

Diváci, kteří přišli až na třetí herní část, neudělali chybu. Na jejím začátku byli svědky sokolovského nadechnutí, kdy hostující Hoch zužitkoval dvě přesilové hry a snížil na 5:8 z pohledu hostí, ovšem poté byl na hřišti k vidění pouze jeden tým.

Domácí Vlci přeřadili na vyšší rychlostní stupeň - Husťák zkraje 9. minuty třetí třetiny využil přesilovku a na tento gól o necelých čtyřicet vteřin později navázal další přesilovkovou brankou Kristián Malík. Hráč s číslem deset tak stylově vstřelil 10. branku domácích. Střelecká potence domácích se však nezastavila, ba naopak. S chutí hrající Husťák dovršil ve 12. minutě třetí třetiny hattrick, když suverénním způsobem proměnil trestné střílení. Osmnáct vteřin ve 13. minutě přineslo další dvě branky domácích, když nedisciplinovanost a fauly soupeře potrestali Michálek a Urban.

Urban vůbec dostál své roli playmakera - tvůrce hry - když v zápase zapsal celkem tři asistence. Poslední dvě branky domácích, které vstřelili Husťák a Carvan stvrdili suverénní výhru domácí v poměru 15:5. Tři body tak zůstaly na domácí palubovce v Kralupech.

Vysoká efektivita střelby - více než 36 % - pět přesilovkových gólů, produktivita všech hráčů v poli a kvalitní výkon brankáře Blaha, to byly klíče k vítězství domácích. Získané tři body je stále drží ve hře o play-up Národní ligy. Základní část míří do svého finále a před kralupskými florbalisty jsou poslední tři utkání. K tomu dalšímu vyrazí tým trenéra Svobody již tento víkend, kdy se v sobotu večer utká s litvínovskými Bivoji na jejich hřišti.