16_20230829_120637.jpg
15_20230829_134111.jpg
122_20240516_103620.jpg

Předseda Wolves Jiří Cimler o sezoně: Chceme do Národky a hrát tam důstojnou roli. Klíč pro mládež je i v práci šéftrenéra, co nová hala?

Předseda kralupského florbalového klubu promluvil o uplynulé sezoně a zhodnotil výkony elitního týmu i mládežnických kategorií a nastínil plány do budoucna

Florbal v Kralupech zažil další průlomový ročník. O krok dál v rámci play off divize se dostal mužský A-tým, mládež zase poprvé zaznamenala účast dorostu ve finálovém turnaji 2. ligy. Vzestupnou tendenci klub zaznamenává i v dalších kategoriích. Zároveň Vlci zapsali i mnoho úspěchů mimo mantinely florbalového parketu. O uplynulé sezoně a plánech do té následující v rozhovoru pro klubový web mluví předseda oddílu pan Jiří Cimler. 

Mužský A-tým měl znovu ambice bojovat o postup v Národní lize, Vlci nakonec skončili v semifinále Play-up. Jak jsi viděl uplynulý ročník z pohledu elitního týmu?
"Do sezony jsme naskočili velmi dobře dlouhou sérií výher, poté nám však nastavila zrcadlo konfrontace s těmi nejlepšími a odhalila nedostatky a slabiny. Na těch jsme zapracovali a dostali se opět na vítěznou vlnu, kterou jsme si přenesli i do prvního kola play-up. V tom dalším jsme narazili na stejně ambiciózní tým Plzně, kde rozhodovaly maličkosti. Soupeře jsme měli v posledním domácím zápase na lopatě a už jsme se asi viděli v dalším kole. Bohužel Plzeň zápas otočila a získané sebevědomí ji pomohlo nás dorazit v rozhodujícím zápase na jejich horké půdě. Cíl byl sice postup do Národky, ale sezona nám ukázala, že jsme ještě asi nebyli připraveni. I takové ponaučení je skvělé, když s ním budeme umět pracovat. Jelikož jsme se dostali v rámci florbalových soutěží zatím nejdál v historii a vyhráli konečně i první boje v play-off, nejde říci, že byla sezona neúspěšná. Naopak ji hodnotím velice kladně i s tím, že nám přinesla spoustu studijního materiálu do té následující. Národka nesmí být rychlokvaška, ale dlouhodobý projekt, na který jsme se začali připravovat hned po letošním posledním hvizdu."

Jak těžké bylo pro vedení klubu v průběhu sezony udělat změnu na trenérském postu?
"Nebylo to určitě nic jednoduchého i vzhledem k tomu, že jsme byli pořád na předních místech tabulky. Ale právě konfrontace s těmi nejlepšími nám ukázala, že je potřeba něco udělat a neplácat se jen po zádech s tím, že se to časem nějak srovná nebo zlepší. Ani s odstupem času bych to s kolegy neřešil jinak. Náš zásah i způsob řešení se myslím ukázal jako správný a určitě prospěl stabilizaci týmu i hernímu progresu. Naše výsledky i atmosféra v klubu toho budiž důkazem."

Nový kouč Ondřej Kašpárek v nedávném rozhovoru mluvil o tom, že se mu líbí fungování klubu a rád by pokračoval, vedení s ním tedy také počítá do dlouhodobého projektu?
"
S Ondrou jsme si sedli nejen po stránce herní filozofie, ale i lidsky. On sám je velice motivovaný tady v Kralupech něco dokázat a zmiňuje dlouhodobou linku spolupráce. My ve vedení klubu jsme s ním velice spokojeni a snažíme se využívat jeho dlouhodobé zkušenosti nejenom u A-týmu. Skvěle mezi nás zapadl a věříme, že tady s námi bude hodně dlouho a všem ukážeme, kam jsme schopni kralupský florbal posunout. ANO, Ondra u týmu pokračuje!"

(Nový trenér A-týmu Ondřej Kašpárek nastoupil na lavičku v prosinci, od té doby pouze čtyřikrát poznal hořkost porážky) foto: Vratislav Polívka/ Gorily Plzeň

S příchodem léta v týmu nastanou také změny. Můžeš fanouškům trochu poodhalit, zda se mohou těšit na stejnou sestavu, nebo mají počítat s nějakými odchody?
"Rádi bychom si udrželi stávající kádr a vhodně ho doplnili jednak o naše juniory, ale i o nějaké zvučnější jméno. Na tom se intenzivně pracuje a možná fanoušky čeká nějaká ta menší senzace. Rozhodně do nové sezony nastoupíme silnější."

Jaká je klubová vize ohledně skladby kádru. V posledních letech přibylo hráčů, kteří v mládeži působili jinde. Jakým směrem se tak budou Vlci ubírat?
"Dlouhodobě chceme jako klub produkovat kvalitní hráče z vlastních zdrojů a zapojovat je do našeho A-týmu. Nechceme se profilovat jako tým složený z hráčů z jiných klubů. Bohužel nám v minulých letech vypadla celá generace mládeže, proto jsme se museli při posilování kádru poohlížet jinde. Kluci ale parádně zapadli a už jsou defacto naši. Pod vedením šéftrenéra Kristiána Malíka nám konečně dorůstá velice zajímavý ročník, který už v této sezoně chceme do našeho elitního týmu zapojovat a slibujeme si od nich velkou budoucnost! Pakliže chce klub naší velikosti působit v nejvyšších celostátních soutěžích, musí se ale i tak počítat, že občas nějaké to laso hodí i do jiných než svých struktur."

S tím se pojí i případné posílení, bude vedení ochotné přidat do elitního týmu nějaké nové tváře? Jaké jsou cíle pro nadcházející ročník, ať už ty sportovní nebo i nějaké další v rámci A-týmu?
"Jak už jsem zmínil výše, cíl pro novou sezonu je jasný – postup do Národní ligy. Abychom si ale dokázali, že se v ní poté udržíme a budeme hrát důstojnou roli někde ve středu tabulky, musíme v následujícím ročníku Divize dominovat a do play-up vstupovat z prvního místa s notnou dávkou sebevědomí. S tím se pojí i vhodné doplnění kádru o rozdílové hráče. Sezona je dlouhá a náročná a my chceme mít tým dostatečně široký a kvalitní na to, aby nám případné absence nenabourali naše ambiciózní plány. Námluvy už se rozjely, tak uvidíme, co klapne."

Kromě změny na postu kouče Áčka, jste angažovali také nového šéftrenéra mládeže, jak jsi spokojený s výsledky, které mládežnická složka letos zapsala?
"Náš dorost se poprvé v historii dostal do play-off 2. ligy, kde sice neuspěl, ale je tu vidět znatelný progres. Juniorka, která je defacto složená právě pouze z dorostenců, podávala proti starším soupeřům vyrovnané výkony a nakonec skončila v horní polovině tabulky. Strži skončili ve 4. koši a i u ostatních věkových kategorií je vidět posun kupředu. Zlepšila se práce s trenéry a celkově práce s mládeží. I tak jsme ale stále na začátku dlouhé cesty, nicméně směr jsme zvolili správný."

Jaké klub podnikne kroky, aby byl v mládeži více konkurenceschopný?
"Aktuálně jednáme s Kristiánem o jeho širším zapojení a větší časové dotaci, kterou by mohl věnovat právě šéftrenéřině. Jeho přítomnost na trénincích mladších kategorií bude pro další rozvoj téměř nezbytná a našim trenérům tím nabídneme servis, který si zaslouží. Navíc je třeba učesat sportovní koncepci klubu a více ji propsat do jednotlivých tréninků. Leží před námi hodně práce, ale základ máme dobrý a je na čem stavět."

Vlci se budou chtít více zaměřit na práci s mládeží, pomoct tomu může i větší objem práce pro šéftrenéra

Co byl pro tebe nejsilnější zážitek, který máš s Wolves spojený za uplynulou sezonu?
"Asi poslední domácí zápas play-up proti Plzni, kdy vyprodaná kralupská hala hnala naše kluky směrem k postupu do dalšího kola. Fanoušci obou týmů byli neskuteční a byla do doslova reklama na tento sport. Síla okamžiku spočívala i v tom, že nadějně rozehrané utkání, kde nám hrálo téměř vše do karet a měli jsme soupeře na lopatě, se během chvíle proměnilo v křeč a zmar a my místo oslav postupu do dalšího kola museli přemýšlet, zda máme vůbec morál na to, urvat 5. zápas v Plzni."

Dokázal bys vypíchnout nějaký počin kralupských vlků v uplynulé sezoně, který považuješ za nejvíc úspěšný?
"Určitě těch věcí bylo víc, ale zmínil bych určitě první historický SCHOOLMATCH, který se nám podařilo uspořádat na ligový zápas s Kadaní. Divácký rekord v hledišti, parádní atmosféra, děti skvěle fandily a i klukům se muselo hrát před takovou kulisou víc než dobře. Pozitivní ohlasy se hrnuly ze všech stran."

S působením v Kralupech se rozloučil také markeťák a admin sítí Tomáš Večeřa, co si slibuješ od nového vedení sociálních sítí?
"Tom tu odvedl velký kus práce, za který mu patří velký dík. Pomohl nám nastartovat sítě, nastavil určitá pravidla a procesy a celkově jsme díky němu byli více na očích. Od nového vedení si slibuji, že bude pokračovat v jeho šlépějích a přidá tam zas i špetku toho svého pohledu na věc a originality. Laťka je vysoko, ale očekávám, že ji překročí a posune zas o stupeň výše. Takže jedeme dál!"

Je v plánu nějaká speciální náborová kampaň?
"Opět se zaměříme na Loučení s prázdninami, což je tradiční náborová akce všech sportovních klubů v Kralupech v prvním víkendu před začátkem školního roku. Ruku v ruce budeme ale hledat cesty, jak originálně oslovit další zájemce o náš klub, a to nejenom v Kralupech, ale i v okolních obcích, kde máme svoje akademie."

Klub také velkou měrou těží z podpory města Kralupy nad Vltavou, jak moc si vážíš právě tohoto pevného partnerství?
"
Podpora města je musím říct pro náš klub klíčová. S radnicí máme parádní vztah a všichni zaměstnanci města jsou velmi ochotní cokoliv řešit a s čímkoliv pomoci. Tímto bych jim chtěl obrovsky poděkovat! Co se bavím s manažery klubů podobné velikosti, tak nám většina tento vztah a spolupráci závidí. Město má dlouhodobě dobře nastavenou politiku podpory sportu, ať už pro mládež, tak i v posledních letech pro dospělé. Věřím, že bude nadále pokračovat a do sportu se podaří alokovat každým rokem více a více peněz, a to nejenom pro florbal, ale i pro ostatní kralupské kluby. Jsme jedno město, tak proč si konkurovat!"

Díky městu, je také ve hře projekt nové sportovní haly, můžeš poodkrýt, kdy se mohou Vlci těšit na nový domov?
"
To je zatím otázka, na kterou neumím přesně odpovědět. Aktuálně se řeší se životním prostředím problematika několika stromů v lokaci, kde má hala stát. Jakmile bude toto překonáno, bude vše směřovat ke stavebnímu povolení a pak žádosti o dotaci od NSA, kde na podobné projekty jsou pravidelně vypisovány programy. Město by pak mělo získat poměrně zajímavou sumu v rámci desítek milionů, která pomůže novou halu zafinancovat. No a pak už to půjde ráz na ráz. Věřím, že by se mohlo začít stavět už letos na podzim/zimě a hala by mohla stát do 3 let."

Plánovaný projekt nové sportovní haly, která by měla hostit kralupské týmy v blízké budoucnosti (foto: Kralupy nad Vltavou) celá vizualizace: https://www.mestokralupy.cz/me...

Předsedo, díky za rozhovor a ať se daří jak během vedení klubu, tak při lezení po horách nebo jakékoliv jiné adrenalinové aktivitě! 

#WOLVESTOGETHER