Přetahovaná o každý gól. Kralupy doma opět vítězné a nadále stoprocentní

Kralupský A-tým se ve 4. kole Divize potkal s florbalisty z Rudné. V utkání nebyla nouze o branky ani vyhrocené momenty. Všechny tři body nakonec zůstávají ve městě nad Vltavou

Začátek zápasu se nesl ve svižném tempu, ke kterému přispěla zvýšená aktivita obou týmů. Oba brankáři se velmi rychle dostali do správné provozní teploty a jistými zákroky podpořili své obrany. Z toho důvodu se na první branku zápasu čekalo až do 13. minuty, kdy přesilovku domácích využil Petr Husťák, který tak zaznamenal premiérový gól v sezoně. Kdyby v tu chvíli věděl, že se nezastaví na jediné brance! Na jeho branku navázal dalším gólem Michálek a povedenou pětiminutovku domácích podtrhl gól kapitána Kozla. Hosté však nepřijeli jen lacině odevzdat body a dvěma góly do konce třetiny snížili a zdramatizovali běh utkání.

Dvougólové vedení vrátil domácím Adam Carvan, jenž skóroval po Čejkově nezištné přihrávce. Jak se později ukázalo, ani on nehodlal zůstat pouze u jediného vstřeleného gólu! Hostující Karásek však snížil jen šest vteřin po vstřelení Carvanovy branky, čímž dostal Rudnou opět na dostřel. Aktivního a dotahujícího soupeře ovšem opět přibrzdil skórující Husťák, jenž dobře využil nabídnutou standardní situaci. Kapitán Rudné Pivoňka opět přiblížil svůj tým na dostřel jediné branky, když po nekázni domácích využil přesilovou hru. Skóre druhé hrací části nakonec uzavřela Veverkova pumelice z prostoru hokejových “kruhů”, kde ho opět skvělýma očima našel Marek Čejka. Využitá přesilovka, sečteno podtrženo, 6:4 po druhé třetině.

Pravé drama však přišlo v poslední hrací části! Zkraje třetí třetiny snížil opět hostující Karásek a početné soupeřovo publikum rozjásal opět kapitán Pivoňka, jehož střela našla prostor nad Blahovým ramenem. Čtvrt hodinu před koncem hracího času se tedy pokračovalo za nerozhodnutého stavu. Ten rozčísl pod nádherném Kocourkově křižném pasu Adam Carvan, na jehož střelu z první nebyl schopen hostující brankář jakkoliv reagovat. Rudná se však ještě jednou dotáhla a srovnala, když nařízené trestné střílení proměnil Špaček. O čtyři vteřin později, v podstatě ihned po buly, skóroval Husťák a dokonal hattrick! Stejného úspěchu dosáhl o tři minuty později Carvan a přestože hosté zužitkovali hru bez brankáře, na body to nestačilo. Jedenáct vteřin před koncem totiž Carvan zkompletoval quatrick, čtyři vstřelené branky v jednom utkání, když přesně zamířil do odkryté brány hostů.

Vítězství, které se nerodilo lehce, nakonec přiřklo všechny tři body domácím Vlkům. Úroveň utkání, která domácí borce dobře prověřila, pozitivně hodnotil také domácí trenér Jakub Svoboda. Vlci tak zůstávají i nadále stoprocentní se ziskem dvanácti bodů. Své konto budou chtít rozšířit již tuto sobotu, kdy jedou na zápas do Ústí, kde se utkají s tamější rezervou prvoligového týmu.