GorilyKralupy Wolves
9:2(0:1,4:0,5:1)
st 20. 3. 2024 20:00 @ SH města Plzně Krašovská, Divize, 5. kolo

Rozhodl až poslední zápas. Vlci padli v Plzni a sezona pro ně končí

Poslední semifinálovou bitvu pro sebe urvaly plzeňské Gorily. Po výsledku série 3:2 tak postupují do finálového boje play-up. Kralupským Vlkům sezona končí o jednu sérii později než loni

Plná plzeňská hala Krašovská přivítala oba týmy bojující o finále Divize ohlušujícím potleskem ještě před prvním buly.

Oba brankáři se poměrně rychle dostali do solidní provozní teploty, plzeňské a kralupské útoky se střídaly jeden za druhým. Skromný sektor hostujících fanoušků rozveselil v 8. minutě Jan Michálek poté, co využil Hájkovu přihrávku a přerušil gólový půst. To byl do konce první třetiny jediný gólový okamžik, který dvě stovky přítomných diváků viděly.

O co chudší byla úvodní hrací část, o to bohatší se ukázala prostřední třetina. Bohužel pro hosty z Kralup většina vstřelených gólů padla do jejich sítě. Nejprve v 25. minutě srovnal domácí obránce Pour, který seběhl na hranu brankoviště a zcela nepokrytý srovnal. Tím jako by otevřel gólová stavidla plzeňských primátů. Do konce druhé třetiny se prosadili ještě tři Plzeňáci; skóre příhodně zlomil na domácí stránku kapitán Budek, kterého následovali ještě útočníci Čech a Surák.

Třetí třetina se ukázala být soubojem o všechno. Hostům vykřesal naději kanonýr z pravého křídla, Jakub Manek, jenž zužitkoval Husťákův gólový pas. Přestože se Vlci snažili, co jim síly stačili, všechny jejich šance končily na skvěle chytajícím Šimůnkovi. Ten svými zákroky jasně ukázal, proč několik sezon chytal na nejzvučnějších adresách pražských superligových oddílů. Když navíc Gorily přidaly další dva góly z holí Strnada a Hlinovského, vedly už 6:2. Hosté vrhli všechny své síly do hry v šesti, bohužel prázdnou bránu domácí zužitkovali a znovu dvakrát skórovali. Definitivní štempl na postup domácích dal čtrnáct vteřin před koncem Fischer.

Přestože je výsledek rozhodující zápasu hořký a trpký, sluší se říct, že potřetí během posledních třech sezon Kralupy vylepšily svůj historicky nejlepší výsledek mužského A-týmu. Nehledě na stávající zklamání je důležité mít tento fakt na paměti.

Pět vyrovnaných zápasů s favoritem na postup poslouží jako skvělé poučení do další sezony. Její zhodnocení přineseme v následujících dnech. #wolvestogether