16_20230829_120637.jpg
15_20230829_134111.jpg
33_20220627_103916.jpg

Rozlosováno! Áčko zná soupeře pro příští sezonu

Los celostátních soutěží ponechal mužský A-tým v divizní skupině A, muži však dostali více než polovinu nových soupeřů

První dva červnové týdny přinesl losování jak celostátních, tak regionálních soutěží. Mužský A-tým zajímala především první - celostátní část, která určila soupeře pro příští divizní sezonu. Jakmile los proběhl, zástupci kralupského florbalu poslali první zprávu ve stylu “polovinu soupeřů znáte, zbytek je nový”. Naši florbalisté mají pro příští sezonu více než polovinu nových soupeřů!

Cesty na sever zůstávají, znovu také do Mariánských Lázní

V nové sezoně se mužský A-tým potká se “starými známými”, zejména s týmy ze severu.Konkrétně se jedná o Děčín, rezervu prvoligového Chomutova aneb jejich výběr do třiadvaceti let, rezervu taktéž prvoligového Ústí a kadaňské Katy, se kterými dokonce zahájí druhou celostátní sezonu! Kati neúspěšně bojovali o postup do vyšší soutěže, Národní ligy, jejich snažení však zabránili Prague Tigers. Tým okolo střelců Koppa a Štěrby tak bude muset minimálně ještě jednu sezonu strávit v nejnižší celostátní soutěži. Kromě těchto známých soupeřů, kteří dokázali našim mužům zle zatopit, obhájil divizní příslušnost také Sokolov, pravděpodobně největší Nemesis loňské sezony. Tým okolo gólového křídla Soukupa zachránil Divizi až v posledním kole loňské soutěže, což znamená hned věci! Jednak se muži znovu vydají na dlouhou cestu do Mariánských Lázní, jednak se mohou pokusit o reparát, když obě utkání proti tomuto soupeři loni prohráli. Motivace bude jistě extrémní.

Noví soupeři přišli jak z vyšší, tak nižší soutěže

Kralupský fanoušek se však pochopitelně ptá, jací jsou noví soupeři našich dospělých vlků? Celkem šest nových týmů, proti kterým muži v příští sezoně nastoupí, tvoří mix týmů, které sestoupily z vyšší soutěže, Národní ligy, loni hrály jinou skupinu Divize nebo do Divize postoupily z nejvyšší regionální soutěže. Pojďme se postupně podívat, který soupeř do jaké části mixu patří.Hned dva týmy do divizní skupiny A sestoupily z Národní ligy, konkrétně SK Bivoj Litvínov a Florbal TJ Kobylisy. S prvním z těchto týmů se naši muži potkali jen na letních turnajích, kde odehrály vyrovnané zápasy, ovšem ligová sezona slibuje zcela jinou podívanou. Litvínovští mají ve svém kádru pamětníky jediné extraligové sezony a zároveň mladé nadějné talenty se zkušeností z vyšších juniorských soutěží, proto se bude jednat o velmi atraktivní utkání.Tým z Kobylis se tehdy ještě jako celek Národní ligy s našimi muži potkal v pohárové soutěži a odjížděl z kralupské palubovky poražen. Podobně jako s Litvínovem, tak i souboj s Kobylisy bude v ligové sezoně velmi vyrovnaný a napjatý. Pro kralupského fanouška bude velmi zajímavá krátká dojezdová vzdálenost na okraj Prahy, kam případně může přijet A-tým povzbudit, až se do Kobylis vydá.

Jediným týmem, který loni hrál jinou skupinu Divize, je rezerva superligových Vinohrad. Hráči Sokola loni velmi dobře větrali skupinu B Divize, ve které skončili na třetím, nepostupovém místě. Ve svém kádru mají hráče se zkušenosti ze Superligy či reprezentace, takže pro mladý kralupský tým bude jistě velkou motivací porazit tohoto soupeře. Kromě toho bude příjemným bonusem možnost zahrát si na superligovém povrchu v hale na Vinohradech. Zbylé tři nové týmy do Divize postoupily z nejvyšších regionálních soutěží středočeského a severočeského regionu. Konkrétně se jedná o Barracudas Slaný, Roudnici nad Labem a rezervu superligové České Lípy. Slánští florbalisté se již několik let vezou na vzestupné výkonnostní křivce, přičemž jejich postup do celostátní soutěže pravidelně hatila nepřítomnost mládeže, které je pro celostátní působení podmínkou. To však nedaleko od Kralup napravili a tým, v jehož středu jsou hráči se zkušenostmi z první ligy či nejvyšší soutěže mohou být černým koněm celého ročníku. Navíc se může formovat pěkné regionální derby, neboť hráči obou týmů se dobře znají! Roudnice slaví vůbec první postup do celostátní soutěže a naváže tak na peprná měření z letní přípravy, potažmo z Czech Open, kde se s naším A-tým opakovaně potkala. Největší neznámou tvoří Česká Lípa B, celek taktéž postoupivší z nižší soutěže. Tým má zajímavý mix veteránů, kteří prošli tehdy ještě druholigovou či prvoligovou Českou Lípou, jakož i mladých nadějných juniorů ročníků 2002 a 2003. Další cesta na sever tak přinese zajímavé měření sil středočeského a severočeského florbalu.

Dost cestování, velká touha uspět

Někteří tajně doufali, že po loňské sezoně ubyde cestování, opak je však pravdou. Pravidlem budou výlety na sever Čech, neboť tam se nyní nachází většina soupeřů, poté se nabízejí cesty ve středních Čechách a Praze. A-tým, který aktuálně absolvuje individuální složku letní přípravy, však na nic nečeká a pečlivě se připravuje, neboť připravenost bude klíčem k úspěchu v další divizní sezoně.

Fanoušky čeká minimálně dvanáct domácích zápasů, ve kterých se mají na co těšit, protože společně? Společně jsme nejsilnější!

#wolvestogether