16_20230829_120637.jpg
15_20230829_134111.jpg
121_20240601_191107.jpg

Šéftrenér mládeže Malík o uplynulé sezoně: Zvedáme se, chceme udržet nastavenou koncepci

Šéftrenér kralupské mládeže Kristián Malík hodnotí sezonu 2023/24

První sezonu v nové roli dovedl do zdárného konce šéftrenér kralupské mládeže Kristián Malík. Na jejím konci se pro klubový web rozpovídal o tom, jak viděl výkony hráčů a hráček v naší mládežnické složce a také o tom jaké má další plány a ambice do budoucna. Prozradil také, proč jeho dorosteneckému týmu nevyšel finálový turnaj 2. ligy a jak reagoval, když dostal na podzim nabídku stát se klubovým šéftrenérem? To vše v novém ROZHOVORU! 

Pojďme hned na začátek tvého působení. Jak jsi reagoval, když ti vedení klubu nabídlo pozici šéftrenéra?
"Byl jsem lehce překvapený. Po pár dnech rozmýšlení jsem na nabídku přistoupil. Zároveň jsem si uvědomoval, že budu mít spoustu práce před sebou."

Jaké byly tvé úvodní cíle na nové pozici a jak se je daří naplňovat po prvním roce?
"Za těch pár měsíců byl cíl – do konce sezony zkvalitnit všechny tréninky mládeže, ke konci sezony se začalo dařit a cíl jsme zvládali naplňovat."

V nové roli máš za sebou první sezonu, jaká byla z tvého pohledu a jak bys zhodnotil výkony kralupských týmů?
"Ve funkci jsem pouhých 5 měsíců – nicméně sezona kralupské mládeže byla dost proměnlivá. Co se týče výsledků, druhou polovinu sezony se začalo více týmům dařit, a to je pro nás dobrý příslib do dalšího ročníku." 

Jedním z „highlightů“ celého roku bylo putování dorostu, s tebou v čele, na turnaji ve Švédsku, čím si vysvětluješ, že se Wolves v Götheborgu v posledních letech poměrně daří?
"Máme secret turnajovou taktiku, která funguje. (směje se) Ale ne, teď vážně. Před turnaji jako je právě Gothia máme speciálně zaměřené tréninky na daný turnaj a jsme rádi, že to přináší svoje ovoce."

Dorostenci pak také hráli finálový turnaj druhé ligy a domácí turnaj Kralupy Open, proč se tvému týmu závěr sezony aspoň výsledkově tak hrubě nevydařil?
"Celá druhá polovina sezóny byla výborně odehraná, hlavně závěrečné zápasy v základní části byly skvěle odehrané, za to patří klukům velký kredit. Bohužel před playoff byla velká absence na trénincích a to se odrazilo v zápasech. Po sobotní náloži už jsme nebyli dostatečně koncentrovaní v duelu o třetí místo a kvůli tomu turnaj skončil, tak jak skončil..."

Co budou další kroky k tomu, aby byla vlčí mládež více konkurenceschopná aspoň v regionálním měřítku?
"Kvalitnější tréninky, posílení realizačních týmů, dodržování nově vytvořené koncepce, zařazování hráčů do kategorii nejen dle věku, ale i dle dovedností a především snaha zapojení hráčů ve všech možných zápasech, aby hráli jak za svojí kategorii tak i o kategorii výše. Jde nám hlavně o maximální vytížení pro naše hráče, aby se u nás mohli správně rozvíjet a měli zápasovou praxi, která je nejdůležitější." 

Kdybys měl vybrat nejlepší a nejhorší moment této sezony, jaké by to byly?
"Nejlepší moment, těžké vybrat popravdě, vyhrané čtvrtfinále do semifinále na Gothii či postup v lize do playoff po skvěle odehraném posledním duelu základní skupiny, kde všichni hráči hráli přesně to co měli a odehráli jeden z nejlepších zápasů. Takže asi tyto dva momenty. Naopak nejhorší je lehké vybrat – Tady šlo o odchod jednoho z klíčových hráčů dorostu v polovině sezony."

Na jaké cíle se tedy bude klub v mládeži zaměřovat?
"V prvé řadě se musíme zaměřit na týmovost a konkurenceschopnost. Naše týmy v sezoně ukázaly, že když hráči a hráčky táhnou za jeden provaz, tak dokážeme hrát vyrovnaně nebo porážet i silnější soupeře." 

Jsi spokojen s tím, jak se do fungování elitního mužského týmu zapojují hráči z mládeže a jak ti vyhovuje v tomhle ohledu spolupráce s trenéry A-týmu?
"Na toto jsem již déle apeloval a jsem rád, že momentální spolupráce s trenéry A-týmu funguje skvěle v tomto ohledu a vědí, že rozšiřovat kádr hráči z naší mládeže je pro klub naší velikosti klíčové." 

Blíží se nám také období náborů nových hráčů a hráček. Proč by měli rodiče vybrat pro svoje ratolesti zrovna náš oddíl Kralupy Wolves?
"Novým hráčům a hráčkám můžeme nabídnout kvalitní přístup všech našich trenérů, jejich snahu a odbornost. Když k nám noví zájemci přijdou mohou se také těšit na super partu, zkrátka v našem oddílu si každý najde to svoje, budeme se na všechny nováčky těšit v září na náborech nebo na trénincích!"

Kristiáne, děkujeme za rozhovor a za tvoji práci a těšíme se na další výsledky naší mládeže v následující sezoně! 

#WOLVESTOGETHER