Strakonický dudák odjel s prázdnou aneb Vlci vítězí ve 3.kole Poháru

V neděli se nám podařil nejlepší výsledek v Poháru Českého florbalu. Výhrou 9:5 nad Strakonicemi postupujeme do čtvrtého kola, v němž vyzveme Panthers Praha.

První domácí představení v nové sezóně nemohlo dopadnout lépe. Soupeřem nám byl taktéž divizní tým, tentokrát FbC Strakonice. Hosté z jihozápadu republiky měli v nohách pět pohárových utkání, ve kterých nastříleli dohromady sedmdesát gólů! Tato statistika jasně ukazovala, že domácí brankář a obrana se museli mít na pozoru.

Zápas začal ve vysokém tempu, přičemž k první změně skóre došlo již ve druhé minutě, kdy se prosadil domácí kapitán Adam Kozel. Strakonice však ukázaly, že nedají svou kůži lacino a vyrovnaly, což se jim během první třetiny povedlo ještě jednou. Nerozhodný stav přetnul minutu a půl před koncem prvního dějství Petr Husťák, který se prosadil v početní nevýhodě.

Ve druhé třetině si domácí, hřmotně podporování zaplněnými tribunami, vybudovali čtyřgólový náskok, který vteřinu před koncem druhé třetiny korigoval hostující Chvosta. Inkasovaný gól vteřinu před koncem však domácí nerozhodil a ve třetí třetině nastoupili v tempu, ve kterém skončili druhou třetinu. Dvě branky Milana Kociána poslaly Kralupy do rozhodující trháku. Strakoničtí dudáci sice ještě dvakrát rozehráli gólovou muziku před domácím brankovištěm, avšak definitivní pečeť na vítězství domácích přidal Adam Kozel, který svým třetím gólem v utkání završil hattrick.

Kralupy Wolves zaznamenaly druhé pohárové vítězství v řadě. Zlepšující se herní projev pozitivně kvitoval také jeden z šéftrenérů mužstva, Lukáš Burián: “Odehráli jsme vcelku povedený zápas, do kterého jsme šli s velkým odhodláním porazit další o něco zkušenější tým. Snažili jsme se hrát náš systém, který trénujeme a stále ho zdokonalujeme. Přes malé chyby v systému jsme dokázala diktovat hru a vyhrát 9:5.”

Výhra proti Strakonicím znamená, že Kralupy Wolves vyrovnaly svůj nejlepší výsledek v Poháru Českého florbalu, tedy postup do 4. kola. V něm vyzvou dobře známého soupeře, Panthers Praha a domácí budou opět potřebovat všechnu diváckou podporu, aby v souboji šelem uspěli!