Těžká šichta s vítězným koncem. Kralupy si výhrou zajistily účast v play-up

Předposlední lednové utkání vyvezlo Kralupy do Teplic, kde se nedaleko od prvoligových Stínadel odehrálo 18. kolo Divize. Sympatická kulisa necelých 190 diváků viděla aktivní florbal z obou stran a kvalitní brankářské výkony. Bezgólové skóre ukončil v polovině první třetiny domácí Schneider, který prostřelil Blaha a poslal Teplice do vedení. Všechny útoky Vlků kryl neprůstřelný Hlavsa, proto hosté v první hrací části vyšli střelecky naprázdno.

Zatímco v první třetině se Vlci střelecky neprosadili, v prostředí periodě to byla úplně jiná písnička! Nejdříve si za obranou domácích potkal všudybyl Štěpán Berka, jenž svůj únik zakončil gólovou střelou do protipohybu domácího brankáře, čímž ukončil jeho neprůstřelnost a srovnal skóre. O necelých pět minut později dokonce poslal Vlky do vedení křídelník Tomáš Veselý, který si našel volné místo na ose hřiště a po bekhendové přihrávce od Jakuba Maneka využil přesilovku. Na vlčí střídačce tak bylo zase veseleji. Ještě veseleji bylo o minutu později poté, kdy se po levém mantinelu protáhl Pavel Procházka a střelou na bližší tyč zvýšil na 3:1 z pohledu Vlků. Domácí však ukázali, že nedají nic zadarmo. Přestože Blaho více než třetinu a čtvrt likvidoval jejich útočné nájezdy, domácí útočníci ho dvakrát překonali. Nejprve snížil nenápadnou střelou, která ovšem byla dobře zacloněná, Mucha. přičemž dvě a půl minuty před koncem prostřední třetiny srovnal Gebhardt. Do šaten se oba týmy odebraly za nerozhodného stavu 3:3.

Třetí třetina nabídl dvacetiminutovku plnou kvalitního florbalu na obou stranách. Hostům se během necelých třech minut v rozmezí 45. a 47. minuty třemi góly odskočit, když se postupně prosadili Husťák, Brzoň a Šimon. Pro posledně jmenovaného se jednalo o premiérový gól v sezoně a viděno zpětnýma pozápasovýma očima, byl to také gól vítězný. To však nebylo všechno, protože Teplice zmobilizovaly všechny síly a vrhly všechno do útoku. Zvýšená aktivita přinesla dvě branky od Soukupa a Schneidera, na víc než snížení to však nestačilo. Kralupská obrana i díky vynikajícímu Blahovi udržela jednogólové vedení a za vítězství odvezla všechny tři body zpátky do Středních Čech.

Tříbodové vítězství posunulo Kralupy na průběžné druhé místo tabulky, přestože Kadaň má o dva zápasy méně. Výhra zajistila Vlkům místo v play-up Divize, kde budou bojovat o postup do vyšší soutěže, Národní ligy!