Související zápasy

Kralupy Wolves

Víkend v Kutné Hoře stačil! Vlci dovedli sérii do vítězného konce a postupují dál

První mečbol ještě soupeř odvrátil, v neděli na Vlky z města nad řekou už nestačil. Výhra 8:4 přinesla rozhodující třetí vítězný bod a postup. Další zastávka v play-up? Plzeň!

První série play-up je minulostí. Sobotní zápas před kulisou necelých tří stovek diváků přinesl těžkou a fyzicky náročnou bitvu, ve které kutnohorští domácí byli vždy o jeden gól před kralupskými florbalisty. Nejprve otevřel skóre domácí křídelník Martin, který hned ve svém prvním zápase v sérii skóroval. O tři minuty později za hosty srovnal Carvan, když překonal opět skvěle chytajícího Bochníčka v bráně Kutné Hory. Domácí, vědomi si potenciálního konce sezony v případě prohry, opět přiložili pod kotel a další křídelník s holí doprava, Staňo, poslal domácí do vedení. Na to opět reagovali hosté vyrovnáním z hole Urbana, jenž využil nahrávku Malíka.

Prostřední třetina nabídla pouze jedinou branku, z pohledu Kralup nešťastnou, neboť se v jejich vlastní přesilovce prosadil domácí talent a člen širšího kádru juniorské reprezentace, Marek Trník. Tento nezdar však byl vodou na kralupský mlýn. Jeho útočné kolo se roztočilo na ještě vyšší obrátky, což zkraje třetí hrací části přineslo vyrovnání z hole kapitána Adama Kozla. Domácí však opět do vedení poslal další debutant v sérii, Jakub Jedlička, který svým důrazem vybojoval čtvrtou branku Kutné Hory. Hosté však nesložili zbraně a díky nezlomnosti Adama Kozla opět vyrovnali. Podruhé ze třech zápasů se šlo do prodloužení, které tentokrát dopadlo lépe pro domácí a když Schwarz využil nabídnutou přesilovku, kutnohorští florbalisté odvrátili konec sérii a nadechli se ke čtvrtému utkání.

Nedělní čtvrté utkání ovšem začalo úplně jinak než sobotní měření sil; během úvodních osmi minut Vlci zmrazili domácí hráče třemi góly, když se postupně prosadili Malík, Michálek a Brzoň. Kutnohorští se však zmobilizovali a zápas zdramatizovali dvěma slepenými góly v rozmezí pouhých osmaadvaceti vteřin. Domácí nádech však utnul důrazný Kocourek, který vydoloval odražený balonek ve skrumáži a počtvrté během první třetiny překonal Bochníčka.

Druhá třetina přinesla pořádně lítý boj, jiskřilo se u mantinelů, nebyla nouze o tvrdé souboje. Vlci z ní vyšli o dvě branky bohatší, když se podruhé v zápase trefil Brzoň a šestou branku přidal Malík poté, co osvědčil své dlouhé ruce a důraz v předbrankovém prostoru. O něco veseleji bylo v hostujícím táboře ve 20. vteřině třetí hrací části, když sedmou branku přidal Adam Carvan.

Domácí nedali kůži lacinou a prosadili se ve dvou přesilovkách díky Schwarzovi, který snížil na 4:7 z pohledu Kutné Hory. Vlastními chybami se však připravili o možnost tlaku s jedním hráčem navíc poté, co dvakrát špatně vystřídali a dva domácí hráči tak zamířili na trestnou lavici. Početní výhodu zužitkoval Manek, čímž dal definitivní razítko na postup Kralup a současně na konec sezony Kutné Hory.

Výhra 3:1 v první sérii play-up je opět posunem v historicky nejlepším výkonu Kralup v mužské kategorii. Druhé kolo volá a začne již tento víkend na palubovce další soupeře, plzeňských Goril. Držte kralupským florbalistům palce v boji o postup do dalšího kola! #wolvestogether

Za možnost sdílení fotografií děkujeme FBC Kutná Hora.