Související zápasy

Kralupy Wolves

Vlci doma stoprocentní. Příští týden mohou ukončit první sérii play-up

Vyřazovací část se naplno rozjela. Domácí Kralupy zvítěžily v obou těžkých zápasech a příští týden budou mít v Kutné Hoře mečbol. Kapitán Adam Kozel zatěžkal konto soupeře šesti góly

Nadprůměrně zaplněné tribuny hnaly své svěřence dopředu v obou zápasech. Ryk bubnů a vysoká frekvence hlasivek domácích fanoušků kralupské florbalisty vyburcoval k takovým výkonům, které skončily dvěma vítězstvími. V obou případech to ovšem byla značná šichta.

První sobotní zápas přinesl řadu tuhých soubojů a několika šancí domácích, které končily zákroky výborně chytajícího hostujícího Bochníčka. Vlci vstoupili do zápasu gólem v oslabení, kdy sprint celým hřištěm zakončil navrátilec Jan Suk. Inkasovaná branka v početní nevýhodě však hosty nezarazila, ba naopak je nakopla ke zlepšenému výkonu a třemi góly zvrátili průběh první hrací části.

Druhá část nabídla hned ve své první minutě možnost Kralupům snížit. To se také povedlo, když Petr Husťák proměnil trestné střílení. Od poloviny zápasu domácí ždímali svého středočeského soupeře, co to jen šlo. Jejich útočné akce se stále tříštily o obětavou obranu nebo kutnohorského brankáře, jenž se mezi třemi tyčemi překonával. Když navíc přidal čtvrtou branku hostí talent Michal Trník, domácí museli dohnat už dvougólový náskok.

Tuto misi Vlci splnili během šesti minut třetí třetiny, kdy nejprve snížil kapitán Adam Kozel a když následně ve 46. minutě vyrovnal šutér Jakub Manek, bylo v domácí hale veselo! Zbytek třetí třetiny už nepřinesl žádnou branku, proto se šlo do prodloužení. Nastavenýi čas trval necelou minutu, když v 58. vteřině úspěšně zakončil opět Kozel, když dorazil střelu svého partnera z útoku, Jakub Maneka, za Bochníčkova záda. Obrovská radost v táboru domácích a mezi fanoušky na tribunách, to byly kulisy prvního vítězného zápasu v sérii.

Druhý nedělení zápas začal v odlišném tempu, než které jsme viděli den předtím. Kralupy suverénně nastoupily na svého soupeře a během první třetiny vstřelily celkem čtyři branky; postupně se prosadili Adam Kozel, Jakub Manek, Luboš Brzoň a podruhé znovu Adam Kozel, přičemž poslední dva jmenování využili nabídnuté přesilové hry. Domácí tak jasně vykročili k zisku druhého bodu v sérii.

Druhá perioda však přinesla mnoho nepřesností a nervozity, díky které se Kutná Hora vrátila do zápasu poté, co využila dvě přesilové hry. Takový budíček však zazvonil v pravý čas, protože na dvě střelené branky soupeře zareagovaly domácí florbalisté stejnou mincí. Během sedmi vteřin se prosadili Michálek a Kozel, který tak dokonal hattrick. Kutnohorský Chalupa sice znovu snížil v přesilovce, blíže se však hostující nedostali. Na tuto branku, taktéž v přesilovce, odpověděl domácí Kristián Malík a zvýšil vedení domácích. Po druhé třetině diváci viděli na světelné tabuli stav 7:3 pro Kralupy.

Ve třetí třetině Vlci zopakovali jistý výkon z úvodní třetiny druhého zápasu. Svého soupeře v ní z Kralup vyprovodili čtyřmi góly poté, co se postupně prosadili dvakrát Veselý, počtvrté v zápase Adam Kozel a definitivní tečku v oslabení přidal svým druhým zásahem opět Malík. Vítězství 11:3 a skvělý výkon Marka Hammamiho v brance Vlků, který se po zásluze stal mužem zápasu, přinesly do města na Vltavě druhý bod v sérii a možnost ukončit sérii příští víkend na hřišti soupeře, v Kutné Hoře.

Kralupští florbalisté tak mohou příští týden napsat další kapitolu svých dějin a poprvé v historii oddílu postoupit do druhého kola play-up. Držte jim palce!