16_20250828_112739.png
15_20250828_111449.png
212_20251107_102443.png

Vlci v akci: Dorost na houpačce, Junioři se hledají. Žákyně zvítězily, poprvé uspěli i Žáci z Vodolky

Souhrn zápasů mládeže za Říjen

Říjen přinesl bohatou porci zápasů. Do akce se zapojily i týmy přípravek a vlčí družstva bojovala v ligových soutěžích o další cenné body a zkušenosti. Jak se dařilo? A co na výkony říkají trenéři? To se dozvíte na následujících řádcích. 

Junioři se dál hledají 

Ve svém putování sezonou pokračují i kralupští Junioři. Výsledkově to zatím však není ono. Vlci sehráli v říjnu dva turnaje. Na prvním v Kutné Hoře prohráli jasně s Tatranem B 6:11 a ve druhém zápase po nájezdech přemohli Orku 5:4. Ke druhému turnaji vyrazili svěřenci šéftrenéra Kristiána Malíka do Říčan. Zde však přišla vysoká prohra 2:8 proti rezervě Bohemians, následně si však Juníci spravili chuť, když porazili v derby Neratovice 7:5. 

Starší žáci uhájili čtvrtý koš

Starší žáci se v říjnu nejprve představili ve Zdiměřicích, kde na úvod nestačili na Kutnou Horu (2:4). Následně porazili Start98 5:2 a v posledním duelu těsně padli proti Alien Nation 3:4.

Starší žáci v Jesenici absolvovali další kolo soutěže. V prvním zápase jsme vedli 2:0, ale nakonec bohužel porážka 2:4 s Kutnou Horou, ze které jsme se museli velmi rychle oklepat a podařilo se to, když jsme po výrazně lepším výkonu a úpravě v sestavě zdolali Start 5:2. V zapase o umístění jsme první poločas tahali za kratší stranu provazu a prohrávali po vlastních velkých chybách 0:3. Tým se do zápasu vrátil, vyrovnali jsme na 3:3 a zápas rozhodlo velmi sporné nařízené trestné střílení necelou minutu před koncem a znamenalo to s Alien konečnou prohru 3:4 a 4. místo v turnaji. Pozitiva jsou bojovnost, kterou v sobě tým má. Pro některé to byly první zkušenosti za starší žáky a pomohl i prvoročák z mladších žáků, který se prosadil i brankou. Zajímavostí byla 2 využita oslabení! Obě v podání Tomáše Riemera," popisuje první říjnový turnaj kouč Dušan Randák. 

Na druhém turnaji ve Stochově to však výsledkově nebylo ono. Svěřenci triumvirátu Vladimír Pilný, Dušan Randák a Martin Tichý zvládli nejprve remizovat se Slavií 4:4, pak však schytali tvrdou nálož 2:12 od Orky, aby si na závěr spravili chuť a oplatili Kutné Hoře porážku z prvního říjnového turnaje. 

"I třetí kolo jsme hráli ve 4. výkonnostním koši. S ohledem na poměrně velkou zimu v hale bylo potřeba, aby zahřátí na hru bylo hodně aktivní. Proto součástí rozcvičky byla hra 4 na 3 a tím se tým pomalu dostal do zápasového rytmu. V prvním zápase se soupeř celkem snadno dostal do vedení 2:0. Poté jsme předvedli jeden ze svých dalších návratů do zápasu a stočili průběh na 4:2. I přes výborný výkon brankáře, Slavia necelou půlminutu před koncem hrací doby vyrovnala na konečných 4:4 a tím určila po následujícím výsledkovém debaklu 2:12 s Orkou Čelákovice, že budeme bojovat o udržení v koši s Kutnou Horou. Jednalo se o dramatický zápas ve kterém jsme se během prvních minut dostali do tlaku, který byl zúročen dvěma góly. Dvougólové vedení jsme si vzali rychle zpět na 3:1. Po snížení Kutné Hory na 3:2 a nakonec po velice bojovném a velmi obětavém výkonu všech členů vlčí smečky uhájili konečné vítězství. V posledním zápase podal opět vynikající výkon brankář Max Kozer. V zápase se Slavií tým nastartoval proměněným trestným střílením Štěpán Tust," doplňuje Randák ke druhému turnaji. 

Elévové BLUE, GREY a VODOLKA odehráli dva turnaje

Říjen patřil našim elévům! Všechna tři družstva – BLUE, GREY i Vodolka – vyrazila do dvou turnajů a opět předvedla, že srdce vlka bije v každém z nich. Na hřištích to žilo – kluci a holky bojovali o každý míček, podporovali se navzájem a užívali si každou minutu hry. Ať už šlo o rychlé protiútoky, kombinace, které nadchly fanoušky, nebo parádní zákroky brankářů, všude byla vidět radost ze hry a chuť zlepšovat se. I když tentokrát nešlo o výsledky, ale o zkušenosti, všechny tři týmy zanechaly za sebou výraznou stopu – a přesně to je na těchto turnajích to nejdůležitější. Říjen ukázal, že naši mladí vlci rostou nejen ve hře, ale i jako tým. Už se těšíme na další zápasy, další smečku a další šanci ukázat, že vlci drží spolu vždy a všude! 

U23 tentokrát vyšla na prázdno

K dalšímu turnaji vyrazila také mužská rezerva. Vlci tentokráte ve skromném počtu osmi hráčů nestačili v prvním utkání na rezervu Bohemians 2:4. Ve druhém zápase pak přišla porážka 5:10 od rezervy Florbalu Kladno. Týmu U23 zatím patří devátá pozice v tabulce PH a SČ přeboru. 

První výhra pro mladší žáky z Vodolky

Pro první výhru vyjeli mladší žáci Vodolka do Prahy. Na Jižním městě porazili domácí Traverzu! V zápase proti Olympu jim bodový zisk utekl v posledních minutách. "Radujeme se z prvního vítězství! V zápase s Chodovem byli celý zápas lepší a zvítězili zaslouženě. Zápas s Olympem byl vyrovnaný do stavu 6:6, pak nám soupeř odskočil. V zápase proti Milovicím se projevila výšková převaha soupeře. Turnaj hodnotím pozitivně. Zároveň nám ukázal velké rezervy v přístupu k tréninkům i zápasům, na jejichž odstranění musíme zapracovat," říká o turnaji kouč Koloman Knopp. 

Mladší žáci se představili v Praze 

Mladší žáci se o víkendu představili na dalším turnaji a opět ukázali, že bojovné srdce vlků nikdy nespí. Hned v úvodním duelu proti Slavii sahali po vítězství, ale nakonec těsně padli 1:2. V druhém zápase s Olympem se hrálo nahoru dolů, střelecky bohatý duel však skončil porážkou 4:6. Ani v utkání s Black Angels se štěstí nepřiklonilo na naši stranu, přestože kluci bojovali až do konce – výsledek 2:3. Závěrečné měření sil s Orkou pak přineslo další cenné zkušenosti, i když skóre 2:5 mluvilo pro soupeře.

Rezervě dorostu se nedařilo 

Těžký turnaj prožila v říjnu dorostenecká rezerva. Sestava doplněná o starší žáky nejprve prohrála s rezervou Black Angels 0:7 a následně ve druhém zápase nestačila na rezervu Sparty 0:9. "Nepříliš úspěšné třetí kolo soutěže absolvovali dorostenci B. Tým z převážné většiny složený věkově ze starších žáků tentokrát nezabodoval a co se nepovedlo byla nula na kontě vstřelených gólů. Zápasy s pražskými Black Angels a Spartou se staly ostrou zkouškou pro některé premianty v sestavě a v brance se ve své premiéře za dorost objevil Max Kozer. Světlou výjimkou ve výkonu byla úspěšné odehraná oslabení v prvním zápase s Black Angels. Smutnou tečkou za turnajem bylo zranění bojovníka Tomáše Riemera, které jej vyřazuje na několik týdnů ze hry," smutně popisoval nepovedené představení Vlků trenér Randák. 

Dorost A ve znamení čtyřek

Áčko dorostu, které hraje druhou nejvyšší soutěž zatím prožívá sezonu jako na houpačce. 4 výhry, 4 prohry, 44 vstřelených branek a 40 obdržených. K tomu čtvrté místo v tabulce. V říjnu se svěřencům Josefa Brtníka příliš nedařilo. Na turnaji v pražské UNYP aréně zaujali pouze šarvátkou ze zápasu proti Olympu. Ale body nechali v Praze ležet všechny. A to po porážkách 3:6 a 2:7. O čtrnáct dní později se kluci představili na domácí půdě v Kralupech, kde nejprve zvládli duel s béčkem Bohemians a připsali si výhru 9:3. Kolísavý trend výkonů potvrdili proti Spartě B, se kterou padli vysoko 2:12. 

Přípravky BLUE, GREY a VODOLKA vstoupily do sezony

Říjen patřil i našim nejmenším vlčatům! Všechna tři družstva – BLUE, GREY i Vodolka – se zúčastnila dvou říjnových turnajů a ukázala, že radost ze hry a chuť se učit jsou pro ně stejně důležité jako samotné skóre. Na hřištích to žilo od první minuty. Malí vlci bojovali o každý míček, oslavovali každý gól, podporovali se navzájem a učili se spolupráci. I když výsledky tentokrát nejsou to hlavní, všechny týmy zanechaly výraznou stopu – ukázaly odhodlání, energii a vlčí nadšení, které dělá florbal tak zábavným. Turnaje byly plné smíchu, rychlých akcí a spontánních oslav, a přesně to potvrzuje, že naše přípravka roste nejen jako jednotlivci, ale i jako tým. Každý zápas, každý úspěch i každá nová zkušenost je dalším krokem na cestě mladých vlků. 

Starší žákyně statečně bojují 

Holky odehrály v říjnu turnaj v Kutné Hoře. Stále je však trápí malý počet hráček v kádru. Tentokráte však mohou být spokojené s výkony i výsledky. Nejprve sehrály duel s Bohemians, který skončil těsnou prohrou 1:2. Následně remíza 2:2 proti Čáslavi a poté vrchol celého turnaje, kdy holky přemohly Kanonýrky z Kladna a podruhé v sezoně okusily vítězství. Na závěr už pak v okleštěné sestavě přišla porážka 1:3 proti Startu. Dívčí tým však mohl z dalšího turnaje odjíždět spokojeně.