Vlci vyhráli pod vysokými komíny a vezou z Litvínova tři body

Předposlední kolo Divize svedlo dohromady dva týmy z chemických měst.Hostující Kralupy splnily roli papírového favorita a ze severu Čech přivezly tři body

První únorový víkend vyvezl středočeské florbalisty směrem na sever, do Litvínova. Na tamním širokém hřišti, jež si pamatuje extraligové časy domácích Bivojů, se měla odehrát odveta za vypjatý podzimní duel, který přinesl spoustu branek, proměněné trestné střílení nebo červenou kartu. Předzápasové kulisy tak slibovaly zajímavou podívanou.

Souboj byl o to pikantnější, že hostující Vlci pomýšleli jen a pouze na tříbodové vítězství, které by je přiblížilo bojím v play-up o vyšší ligu. Obklopeni těmito myšlenkami vyrazili svěřenci trenéra Svobody k sobotnímu utkání. Týmovou soudržnost ještě posílila předzápasová kuriozita, kdy brankáře Chmela postihl defekt na autě. Píchlá pneumatika tak měla být jedinou ztrátou, kterou Kralupy v Litvínově zažijí.

Obětina v podobě defektní pneumatiky brzy přinesla své ovoce, kdy v 8. minutě první třetiny využil přesilovku kralupský Jakub Brož. Pro jinak defenzivního zadáka, který letos alternoval také v bráně se jednalo o druhou branku v sezoně, když využil Řehákovu nahrávku. Řehák vůbec si nárokoval pozici vrchního nahravače v první třetině, neboť o osm minut později připravil gól pro Jakuba Hájka, který se nemýlil a zvýšil kralupské vedení na dvě branky. Domácí pokusy se tříštily o pevnou hostující obranu a skvělého Davida Kozla v bráně.

V začátku druhé třetiny ztrestala domácí slabá disciplína, kdy na trestnou lavici usedl domácí Šefrhans. Druhou přesilovku v zápasu Kralupy využily, když se po kombinace Carvana a kapitána Adama Kozla trefil druhý jmenovaný. Domácí střelce probudil až v polovině zápasu skórující Strejček, který zakombinoval s Fantou a snížil na 1:3 z pohledu domácích. V rozmezí necelých dvou minut ale hosté zvýšili svůj náskok, když nejdříve podruhé v zápase skóroval Hájek a následně po něm střelecký fantom Marek Čejka, který se po zdravotních problémech vrátil do sestavy. Na konci druhé hrací části se jemně nadechli také domácí, kdy sílu Bivojů dvěma brankami demonstrovali Pudil a Rybka. Jakýkoliv vzdor Severočechů však srazil do kolen šest vteřin před koncem druhé třetiny opět Marek Čejka, který skóroval podruhé v zápase.

Ideální start do třetí třetiny znamenala Diepoltova branka na 7:3 z pohledu Kralup. Za domácí pouze korigoval v 51. minutě Kopta, zbylé útočné pokusy zastavily buďto kvalitní obranné bloky, nebo vynikající zákroky brankáře Kozla, který si po zásluze odnesl ocenění pro nejlepšího hráče utkání hostujícího celku.

Skóre 7:4 znamenalo tříbodovou výhru pro hostující Vlky, kteří tak stále pomýšlejí na účast v play-up. Vzhledem k situaci na špici tabulky, která je velmi vyrovnaná a stávající lídr, rezerva Sokola Královské Vinohrady, navíc postoupit nemůže, Vlci jsou již teoretickými účastníky nadstavbové části. Dvě kola před koncem je tak možné ladit herní detaily a připravit se na poslední zápas základní části s Katy z Kadaně, který může být zápasem o pořadí v play-up. Další zápas čeká na kralupské florbalisty již tuto neděli, kdy na domácí palubovce přivítají nováčka z Roudnice nad Labem.