16_20230829_120637.jpg
15_20230829_134111.jpg
115_20240401_163807.jpg

Vlci za sebou mají třetí divizní sezonu. Ta skončila v semifinále play-up

Základní část s několika zákruty, první vyhraná série play-up v historii oddílu, vyrovnané semifinále a potřetí za sebou nejlepší výsledek mužů. To byla uplynulá sezona kralupských florbalistů

Šest výher v řadě odšpuntovalo vynikající začátek sezony. Vlci se tou dobou vyhřívali na špici tabulky, než přišlo měření sil s pražskými Wizardy, kteří tuto vítěznou sérii přerušili. Padající podzimní listí přineslo několik výsledkových zakopnutí v řadě, po kterých se Kralupy propadly také v tabulce. Před vánoční pauzou došlo k přeskládání kompetencí v realizačním týmu, do jehož čela se postavil Ondřej Kašpárek.

Aktualizovaný půdorys realizačního týmu přinesl nový svěží vítr s vítěznou melodií v zádech; od prosince Vlci vyhráli všech osm zbylých utkání základní část, přičemž ztratili jen dva body za dvě výhry v prodloužení. S takto vyladěnou formou vstupovali do play-up série proti Kutné Hoře. V té přidali ještě další dvě vítězství, než první matchball soupeř odvrátil výhrou v prodloužení. Čtvrtý zápas však Vlci ukousli pro sebe, poprvé ve své historii muži vyhráli play-up sérii a postoupili do semifinále.

Semifinálová série s plzeňskými Gorilami přinesla pět skvělých bitev, ve které oba týmy často šly až na hranu svých možností a schopností. Rozhodující pátý zápas přetlačili na svou stranu florbalisté ze západočeské metropole a postoupili do finále, kde jim stopku ohledně přímého postupu vystavili právě pražští Wizards. Na Gorily tak čeká postupový souboj v baráži. Kralupští florbalisté v této sérii ukázali, že mohou ubránit a porazit hráče se superligovou zkušeností, což je vítané povzbuzení směrem k přípravě na novou sezonu.

Potřetí za sebou mužský A-tým vylepšil historické maximum a opět do města nad Vltavou přivezl nejlepší výsledek ve své historii, byť s lehkou příchutí prohry z posledního zápasu. Takový výsledek však není vůbec málo, ba naopak! Všem hráčům může sloužit jako skvělá motivace pro příští rok.

Nehledě na to, že chvílemi sice uplynulá sezona připomínala jízdu na horské dráze, její výsledek je solidní. Děkujeme všem, kteří nás během ní podporovali na domácích utkáních i venkovních výjezdech. Všem rodinám, fanouškům i oddílovým partnerům. V následujících týdnech se Vlci začnou připravovat na novou sezonu, jejíž soukolí se opět naplno rozběhnou v září. Buďte s nimi u toho! 

#wolvestogether