Z Kadaně s prázdnou. Vlci nestačili na domácí Katy

Souboj dvou celků ze špice tabulky rozhodovaly přesilové hry. Domácí Kadaň vstřelila o jeden gól víc a nechala si všechny body doma

Nevlídné podzimní počasí přivedlo do kadaňské haly necelé dvě stovky diváků, které viděly velmi napínavou podívanou. Oba týmy se přetahovaly o střed hřiště, brankáři zapsali první úspěšné zákroky, branky ovšem ne a ne přijít. Bezgólový stav prolomil až minutu a půl před koncem první třetiny debutant Tomáš Veselý, jehož táhlý projektil vymetl všechny pavučiny v levém rohu domácí svatyně. Veselý, šampion lotyšské ligy a nová útočná posila Kralup, tak ukázal svůj přínos vlčí smečce již po necelých dvaceti minutách.

Do druhé třetiny ovšem vstoupili úplně jiní Kati, kteří již od úvodního buly prostřední hrací části hýřili aktivitou, za kterou byli odměnění po 43 vteřinách hry, kdy početní výhodu využil skórující Jaroslav Michálek. Zvýšená aktivita domácích přinesla několik důležitých zákroků kralupského brankáře Blaha. Jeho rozkleky a rychlé přesuny několikrát vynulovaly útočné akce domácích. Kadaňská ofenziva přesto našla recept na překonání hostujícího brankáře v 26. minutě, kdy ho prostřelil člen širšího kádru německé reprezentace, Patrick Lenke. Kralupy však nedaly svou kůži lacino; na aktivnější přístup domácích odpověděli více útoky a zdařilými kombinacemi a když jednu z nich doprovodila skrumáž před bránou domácích Staňka a nedovolený zákrok jednoho z obránců, rozhodčí nekompromisně nařídili trestné střílení. Z něj vyrovnal Kristian Malík, jenž suverénně proměnil nabídnutou výhodu a nedal Staňkovi sebemenší šanci. Dobře zaplněné tribuny domácí haly viděly od 30. minuty šachovou partii, ve které ani jedna ze zúčastněných stran nechtěla chybovat. Přesto se týmy nerozešly na pauzu mezi třetinami smírně. Necelou minutu před koncem zrušil remízový stav Jiří Prokop, jehož střela zapadla za Blahova záda.

Foto Karča Rosolová

Na začátku třetí periody tak Kralupy zaostávaly o jeden gól. Vyrovnací branka přišla v polovině poslední hrací části, kdy podruhé v zápase skóroval Veselý. Nejen, že využil přesilovku, ale rozšířil tak svůj gólový a bodový účet v kralupském dresu. To však nijak neotupilo produktivitu domácích čepelí; o necelé dvě minuty později poslal domácí do vedení opět Lenke, který potrestal vyloučení kralupského Nováka. Vlčí smečka ovšem odpovědla bleskurychle a Novák vstřelením gólu napravil své vyloučení již šedesát sedm vteřin po návratu z trestné lavice. Vyrovnaný stav však nevydržel dlouho, neboť za dalších čtrnáct (!) vteřin vrátil domácí do vedení Jäschke. Na tahu tedy byly opět Kralupy s odpovědí, kterou o necelou minutu připravil Malík, který se trefil podruhé v zápase a srovnal. Domácí Lenke měl však ještě jedno - a viděno pozdějšíma očima rozhodující - gólové eso v rukávu. Remízový stav rozetla jeho branka na 6:5 dvacet jedna sekund po Malíkově vyrovnání.

Na hattrick domácího hrdiny Kralupy nenašly recept a těsně prohrály 5:6. S takovým výsledkem rozhodně nemohl být hostující tým spokojen a potřetí za poslední tři sezony odjel z měření sil s Katy bez bodu. Přestože nadále zůstává na druhém místě ligy, bude se chtít vrátit na vítěznou vlnu před vlastními fanoušky. Již v neděli se Kralupy utkají s Barakudy ze Slaného, což slibuje opět vyrovnaný souboj. Uspějí ve zvířecím měření sil domácí Vlci a odnesou si z utkání všechny tři body? To se dozvíme již v neděli 12. listopadu v kralupské hala na Cukrovaru! Utkání začíná v 18 hodin. #wolvestogether