Související zápasy

Kralupy Wolves

Drama až do konce! Semifinále play-up pozná vítěze až po rozhodujícím utkání

Vlci v sobotu předvedli heroický výkon, kdy dotáhli tříbrankové manko a získali matchball, ten však v neděli plzeňské Gorily odvrátily. O vítězi rozhodne až poslední utkání série v Plzni

Sobotní utkání, které hostil azyl v Rudné, nabídlo neuvěřitelnou podívanou a obrovský příběh kralupského dotahování. Hosté šli do rychlého vedení poté, co se prosadil nebezpečný tandem prvního útoku, Nicklas a Hlinovský. Domácí rychle reagovali, když jejich prapor zvedl kapitán Adam Kozel, to však bylo do konce úvodní hrací části z kralupské ofenzivy všechno. Přestože se domácí brankář Blaho překonával a předváděl neuvěřitelné zákroky ve své brankovišti, překonal ho dvakrát plzeňský útočník Surák, když využil dvě nabídnuté přesilovky.

Do prostřední části vstoupili Vlci s mnohem tvrdším a odhodlanějším herním projevem, což přineslo kýžené gólové ovoce. V 25. minutě snížil Jakub Manek a když o čtyři minuty později skórovali během jedné minuty Malík a opět Manek, bylo vyrovnáno. Vlků v tu dobu bylo plné hřiště, jiskřilo se a oba týmy předváděly líbivé útočné výpady. Oba brankáře se činili a když podruhé v zápase skóroval Hlinovský, opět bylo veselo na plzeňské straně. Ze strany domácích to ovšem nebylo vše a Husťák vyrovnal, čímž určil nerozhodné skóre po druhé hrací části.

Do poslední třetiny Kralupy doslova vlétly a hned po dvanácti odehraných vteřinách se podruhé v zápase trefil Malík. Hostující Torma se zkušenostmi ze Superligy sice našel odpověď, potom ovšem přišly tři kralupské góly v řadě! Nejprve úspěšně zakončil přečíslení Jan Suk, když ho ke skórování vybídl obránce Kocourek, následně všechny pavučiny vymetla rána Jakuba Hájka a když už na 9:6 zvýšil svým druhým gólem Husťák, bylo v kralupském sektoru veselo! Domácí poté svou nedisciplinovaností nabídli soupeři přesilovku s výhodou dvou mužů v poli, která se ještě zvýraznila odvolaným brankářem, na víc než Strnadovo snížení to ovšem nestačilo.

Kralupy dovedly důležité 4. utkání do vítězného konce a získaly matchball. Ten mohly proměnit v nedělním utkání, které se hrálo na jejich domácí hale; zápas začal v obrovském tempu, domácí Blaho doslova stál na hlavě a když v polovině zápasu Vlci vedli 3:0, vypadalo to s jejich postupovým snem slibně. Hosté však nesložii zbraně a ještě do konce prostřední hrací části dotáhli manko poté, co se trefili Fischer a dvakrát hostující snajpr Hlinovský.

Adam Kozel sice poslal ve 48. minutě domácí opět do vedení, jenže už o minutu později bylo srovnáno poté, co se prosadil hostující Kratina. Když vzápětí znovu skóroval Fischer a následně hattrick dokonal Hlinovský, nevypadalo to s vlčí smečkou dobře. Za domácí ještě vykřesal naději Hájek, jenž proměněným trestním střílením snížil na 5:6, definitivní tečku za čtvrtým utkáním udělal gól hostujícího kapitána Budka.

Gorily tak po výhře na kralupské palubovce srovnaly stav a vítěze této semifinálové série play-up určí až poslední a rozhodující páté utkání. To se odehraje již tuto středu v Plzni. Nezapomínejme, že Kralupy tam už jednou vyhrály a budou tedy chtít tento počin zopakovat. Držte jim palce! #wolvestogether