Související zápasy

Kralupy Wolves

Po prvním víkendu nerozhodně. Série mezi Gorilami a Vlky pokračuje dalším dvojzápasem

Druhé kolo play-up nabídlo vyrovnanou dvojici utkání, kdy každý tým urval po jednom z nich. Série se ze západu přesouvá do středu Čech, kde dojde k dalším dvěma soubojům

Do úvodního utkání, které se v západočeské metropoli rozehrálo v sobotním večeru, oba týmy vstoupily ve velmi rychlém tempu a ihned si vyměnily první útočné pozdravy. Bezbrankové mlčení prolomil již ve 3. minutě kralupský obránce Jakub Kocourek, jehož dobře zastíněná střela skončila až v síti domácího brankáře. Plzeňské Gorily vypustily své gólové nástroje o pár minut později, kdy slepily dvě góly blízko sebe - nejprve vyrovnal Janata a následně se poprvé v zápase trefil Nicklas. Hubené jednogólové vedení však vydržel jen necelou půlminutu, kdy srovnal hostující kapitán Adam Kozel. Do konce první hrací části viděly zaplněné tribuny ještě po jedné brance na každé straně - podruhé skóroval Nicklas, za Kralupy v přesilovce srovnal Kristián Malík.

V prostřední třetině se oba týmy nemilosrdně zakously do sebe; akce střídala akci, jak domácí muž s maskou Šimůnek, tak hostující Hammami předváděli vynikající zákroky a drželi své týmy ve hře. Nerozhodný stav prolomil až vklad Adama Kozla do dění zápasu, kdy nejprve skóroval a následně připravil gólovou pobídku pro svého kolegu z útoku, Jakuba Manka. Ten si počínal neomylně a poslal Vlky do dvougólového vedení, se kterým po druhé siréně odcházeli do kabin.

Třetí třetina přinesla rovnou šest gólů, které si oba týmy rozdělily mezi sebe. Šestou a sedmou branku v zápase přidali kralupští hráči po zakončení Veselého a opět Kozla, který tak dokonal hattrick. Tím se nenechal zahanbit domácí kanonýr Nicklas, který dvěma góly v rozmezí osmi minut snížil a nejprve dokonal hattrick a následně quatrick. Stále to však nestačilo a plzeňští se tak vydali snížit náskok v šesti hráčích v poli, bez brankáře. To se jim stalo osudným. Jejich útoky se tříštily o bloky kralupské obrany nebo vynikajícího Hammamiho v bráně. Odkrytou domácí bránu ještě trefili Suk a Adam Kozel, který v zápase zaznamenal čtyři góly a dvě asistence navrch. Díky jeho individuálními a obětavém výkonu celého týmu tak první bod urvali kralupští hosté.

Do druhého utkání domácí nastoupili opět v rychlém tempu a během prvních dvanácti minut Kralupům vstřelili tři branky. Naději vykřesalo Michálkovo snížení, ovšem jakýkoliv hlubší nádech srazil do kolen domácí kapitán Budek, jehož dvě branky v prostřední třetiny rozsvítily na světelné tabuli skóre 5:1 z pohledu domácích. Kralupští Vlci však nic nezabalili a nadále bojovali! Dvě přesilové hry rozprostřené ve druhé a třetí třetině přinesly snížení z holí Manka a Malíka, čímž se dostaly na dvougólový dostřel.

Domácí Kratina šestou brankou vrátil tříbrankový polštář, který Vlci už nedohnali. Přes odbráněná oslabení bez inkasovaného gólu ani hra v šesti nepomohla snížit. Domácí tedy dotáhli druhé utkání série do vítězného konce a srovnali na 1:1.

Série se tak za nerozhodného stavu přesouvá z Plzně do Kralup, kde bude tento víkend pokračovat. Držte kralupským florbalistům palce, aby sérii ukončili a postoupili do dalšího kola play-up!