Kralupy WolvesKadaň
10:9 po prodl.(5:3,1:2,3:4)
pá 26. 1. 2024 12:00 @ SH Kralupy nad Vltavou, Divize, 19. kolo

Nejvyšší návštěva v historii a skalp Kadaně. Kralupy zažily historickou florbalovou událost

Necelé tři stovky diváků přihlížely napínavému zápasu, ve kterém padlo celkem devatenáct branek. Zápas v prodloužení rozsekl obránce Karel Urban

Florbalový turnaj základních škol, který se v pátek ráno stal předskokanem školního zápasu mezi domácími Vlky a kadaňskými Katy, přinesl do kralupských ochozů více než dvě stovky kralupských školáků. Ty doplnilo ještě několik desítek školou již nepovinných fanoušků florbalu, takže před polednem, kdy zápas druhého a třetího týmu Divize začalo, sledovalo přesně 272 diváků. Nejvyšší florbalová návštěva v historii tak přihlížela velmi produktivnímu utkání!

Kdo přišel byť jen o pár minut později, zmeškal několik gólů. Během úvodních čtyř minut jich totiž padlo hned šest, po třech na každé straně. Za domácí úřadovala první formace, kde se hned dvakrát prosadil Adam Carvan a jednu branku přidal Tomáš Veselý, na druhé straně kontroval taktéž dvakrát Pardubský, jeden gól přidal Muchna. Tribuny se bavily, oba týmy ukázaly svou produktivitu, trenéři dumali nad tím, jak zpevnit své obrany. Domácí pokračovali v gólové produktivitě také ve druhé polovině první třetiny. Rozdílový gól vstřelil Jakub Manek po nahrávce kapitána Adam Kozla, gólový účet první hrací části uzavřel třetí člen prvního útoku, Jan Michálek, když zužitkoval asistenci od Adam Carvana. Osm gólů v první třetině, to se divákům líbilo!

Druhá hrací část přinesla “pouze” tři góly - jeden na straně domácích, dva na straně hostů. Nejprve snížil kadaňský Prokop. Vícególový náskok vrátil domácím obránce Karel Urban poté, co si vyměnil balonek s kolegou z obranného páru Hájkem a prostřelil hostujícího Štěpánka. Hostující Kati však nesložili zbraně a naopak opět naostřili své gólové náčiní; pomohla jim k tomu přesilová hra, ze které se prosadil člen širšího kádru německé reprezentace, Patrick Lenke. Žádný další projektil už nenašel cestu za záda obou brankářů, proto se i po druhé třetině odcházelo do kabin za vedoucího stavu pro domácí Vlky.

Třetí třetina přinesla opravdovou florbalovou podívanou! Nejprve v 42. minutě podruhé v zápase skóroval Veselý poté, co využil početní výhodu a Hájkovou nezištnou nabídku a když se o tři minuty později prosadil Luboš Brzoň, Kralupy vedly o tři branky. Bohužel ne dlouho, protože už o dvacet vteřin později snížil hostující Muchna, v zápase taktéž dvougólový. Ještě veseleji bylo v 51. minutě, když se domácí bojovník Husťák prosadil v oslabení a poslal Vlky do tříbrankového trháku. Zápasová zápletka vrcholila v poslední desetimutovce, kdy Kati vrhli všechny své síly do útoku a hnali se za vyrovnáním. Nejprve snížil - opět z přesilové hry - Mikuláš Kulík, v 55. minutě Muchna zkompletoval hattrick a třetí přesilovku v zápase využil opět Kulík, jehož gól poslal zápas do prodloužení.

Zápas poznal vítěze nikoliv v šedesáti, ale až v pětašedesáti minutách. Jak Vlci, tak Kati hráli trpělivě na balonku a nechtěli svého soupeře pustit do rozhodující šance. Tu si vytvořila druhá formace domácích poté, co Karel Urban na útočné polovině podržel kulatý předmět s šestadvaceti dírkami a střelou tahem překonal hostujícího Štěpánka. Tribuny v tu chvíli propukly ve frenetický jásot, celé družstvo se seběhlo okolo gólového hrdiny a mohla oslavit výhru 10:9 v prodloužení.

Vlci tak porazili Kadaň podruhé v historii, podruhé také na domácím hřišti, opět o gól. Dvoubodová výhra a skalp dalšího silného soupeře je v tuto chvíli drží na druhém místě divizní tabulky, byť Kadaň má stále o dva zápasy méně. Svou příslušnost ke špičce Divize Kralupy budou chtít potvrdit tuto neděli, kdy hrají ve Slaném. Držte jim palce! #wolvestogether