BarracudasKralupy Wolves
6:7 po prodl.(3:3,0:1,3:2)
ne 4. 2. 2024 18:00 @ SH Slaný - Háje, Divize, 20. kolo

Úspěšná premiéra! Vlci porazili Barakudy v prodloužení a ukončili jejich neporazitelnost

20. kolo Divize nabídlo vyrovnané středočeské derby. Oba týmy se střídaly ve vedení, tři třetiny neurčily vítěze. Extra bod vystřelil útočník Michálek

První únorové utkání vyvezlo kralupský tým do nové haly ve Slaném, kde změřili síly v rámci středočeského derby. Hosté měli svým hostitelům co vracet, protože Barakudy na podzim odpluly z Kralup se dvěma body. Motivace byla jasná jak pro tým, tak realizační tým.

Skóre utkání otevřel už ve 4. minutě kapitán Adam Kozel, který využil nezištnou nabídku od Jakuba Manka; jak se říká, tahle gólová přihrávka “měla oči”. Ještě veseleji bylo o čtyři minuty později, když Michálek zakončil nekompromisně z pravého křídla poté, co ho do gólové šance uvolnila Kocourkova bekhendová nahrávka. Kvůli dvougólovému manku domácí vyrazili do dravých protiútoků, který v podstatě okamžitě po druhé brance Kralup zužitkoval slánský obránce Pertlík, jehož střela z osy hřiště snížila na 1:2. Chvíli po odehrané polovině první třetiny se Vlci skórovali potřetí, když Adam Carvan využil přesilovku. O půl minuty později snížil po volném úderu ex-superligista Hartman a necelé dvě minuty před koncem po jeho asistenci vyrovnal další hráč se zkušenostmi ze dvou nejvyšších tuzemských soutěží, Hugo Hübner. Po první hrací části tak panovalo nerozhodné skóre 3:3.

Prostřední hrací část necelým 150 fanouškům mohla připomínat šachovou partii, kde ani jeden ze soupeřů nechce udělat chybu. Hosty držel ve hře skvěle chytající Hammami, jenž vytáhl několik důležitých zákroků během druhé dvacetiminutovky. Nakonec padla pouze jediná branka, o kterou se postaral další z kralupských snajprů, Jakub Manek.

Před poslední třetinou Kralupy vedly o gól; to jako by vypudilo domácí ke zvýšené aktivitě. Po 46 vteřinách srovnal Richtr, kdy za ležící Hammamiho dorazil volný balonek. O pět minut později zvrátil skóre na domácí stranu Petr Chvojka, jehož střela po nešťastné teči kralupského obránce za Hammamim. Hosté však nesložili zbraně, ba naopak se vybičovali ke zvýšené aktivitě. To přineslo vyrovnávací branku a zároveň druhý gól v zápase pro Adama Kozla, který si nejrychleji našel odraženou Malíkovou střelu a srovnal. Pět gólů na každé straně však nestačilo - domácí střelec Richtr si opět vzal balonek pro sebe a trefil se podruhé ve třetině. Kýženého vyrovnání se hosté dočkali v 58. minutě, kdy Kocourkova střela zapadla k bližší tyči brankáře

60 minut neurčilo vítěze. Oba týmy tak nastoupili do prodloužení ve třech a opět to byla taktická přetahovaná. Ten poslední přišel v 62. minutě, kdy Vlci těžili z útočného napadání a Michálkova dělovka ze středu hřiště našla místo až za zády brankáře Slaného. Kralupy si připsaly extra bod, vrátily svému soupeři podzimní porážku a zároveň ukončily neporazitelnost Barakud v nové hale. Úspěšný výlov dravých ryb!

Díky této výhře si Kralupy upevnily místo v nejužší špičce Divize a stále se drží na třetím místě. Vlky čekají poslední dva zápasy základní části, již tuto neděli přivítají akademiky z Chebu. Držte jim palce!