16_20230829_120637.jpg
15_20230829_134111.jpg
73_20231108_143817.jpg

Lotyšský expres přijel do Kralup! Tomáš Veselý přichází mezi Vlky

Dvojnásobný medailista z lotyšských nejvyšších soutěží se vrací do Čech, kde nově obleče dres s vlkem na hrudi. Fanoušky láká na tvrdou střelu a přehled na hřišti

Tuzemský divák v posledním roce zaznamenal několik přesunů na trase Lotyšsko - Česko, kdy do tuzemské Superligy přišli nadějní mladíci z Pobaltí. Tomáš Veselý zvolil přesně opačnou cestu! “Studoval jsem v hlavním městě Lotyšska v rámci programu Erasmus+ a spojil jsem to s florbalem”, odhaluje kořeny svého zahraničního angažmá Vesy, jak se mu říká. “Velkou zásluhu na tom má Tomáš Večeřa, který mi s celým přestupem pomohl”, pokračuje Vesy a poukazuje na další posilu kralupských Vlků, která pomáhá s propagací našeho oddílu.

Zahraniční pobyt se podle Tomášovy radosti vydařil jak na studijní, tak sportovní úrovni. O tom konec konců svědčí jeho výsledky. “V minulé a předminulé sezoně jsem vyhrál snad všechno, co šlo - nejprve 1. lotyšskou ligu [druhá nejvyšší soutěž - pozn. autora], následně mezinárodní turnaj univerzit, tzv. SELL Games, Univerzitní hry za ČZU a loni nakonec bronzovou medaili za 3. místo v nejvyšší lotyšské soutěži”, odkrývá Vesy své úspěchy z posledních dvou sezon. Přestože je teprve ročník narození 2000, Kralupy v něm získávají hráče s bohatými zkušenostmi! Přestože se lotyšský florbal jak na lokální, tak mezinárodní úrovni zkvalitňuje, stále jsou v něm velké rozdíly v porovnání s českým florbalem. “Lotyšský florbal je hodně důrazný, rychlý a často bezhlavý. Všechno se žene na bránu”, popisuje Tomáš hlavní rozdíl mezi oběma florbalovými přístupy.


Jak se hráč s tolik zářezy ve florbalovém životopise dostal právě do města nad Vltavou? “Jelikož jsem byl celé léto v Americe, všude mi utekla letní příprava. Věděl jsem, že nebude lehké se někde ve vyšších soutěžích chytit tak, abych rovnou hrál. Jednoho večera mi zavolal Véča, jestli to nechci jít zkusit do Kralup. Poté, co jsem viděl tým plný známých tváří s ambicemi na postup jsem se rychle rozhodl”, popisuje Tomáš svou cestu do Kralup.

Nehledě na to, že se Tomáš k týmu připojil v rozběhnuté sezoně, odběhal už několik tréninků a naskočil také do těžkého zápasu s Kadaní. Přestože si Kralupy neodnesly ze zápasu žádné body, sám Vesy hned dvakrát skóroval, čím ukázal svůj přínos - jako pravák bude velkým nebezpečím pro divizní brankáře. Jak se mu líbí v novém kolektivu? “Kolektiv naprosto super! V takhle těžkých zápasech jako byl ten s Kadaní musíme zlepšit koncentraci a víc se koncentrovat také na trénincích a budu naprosto spokojený”, dodává nejčerstvější kralupská posila.

Na nového hráče se mohou již brzy těšit kralupští fanoušci. Jak Vesyho poznáte na hřišti? “Mezi mé silné stránky patří střela a přehled na hřišti. Vždycky jsem spoléhal na rychlost, ta teď trochu vázne, nicméně to je otázka jednoho měsíce”, odpovídá. Pokud tedy uvidíte v kralupském dresu rychlé levé křídlo s pořádnou bombou, tak vězte, že se jedná právě o Tomáše Veselého. Vesy, vítej mezi Vlky! #wolvestogether